В Ісландії почалося виверження вулкана Бардарбунга

Автор: Вадим Войтик

25 Aug, 2014 19:47

Поділитись публікацією
В Ісландії почалося виверження вулкана Бардарбунга

Для авіації в Ісландії оголошено “червоне попередження”. Воно стосується насамперед цивільних авіакомпаній, оскільки вулканічний попіл може становити небезпеку для двигунів літаків.

Вулкан Бардарбунга, що демонструє в останні дні високу сейсмічну активність, є одним з найнебезпечніших вулканів Ісландії. Останнє виверження цього вулкана спостерігалося в 1910р.

За даними метеобюро країни, за минулий тиждень в районі вулкана було зафіксовано близько 3 тис. землетрусів невеликої потужності. Місцеве населення вже евакуйовано з можливої ​​зони лиха.

У разі виверження вулкана уряд Ісландії може створити навколо Бардарбунга зону відчуження на сотні миль, щоб запобігти попаданню вулканічних попелу, золи і пилу в авіаційні двигуни. Цей захід призведе до заборони польотів над Північною Європою і Північною Атлантикою. Чи справді доведеться обмежувати польоти, стане відомо лише після того, як лава подолає потужний шар льодовика, який вкриває жерло вулкана.

До відома, вулкан Бардарбунга – друга за величиною гора в Ісландії, він розташований під найбільшим льодовиком острова. У разі виверження весь цей лід може злетіти на повітря і випаруватися.

Нагадаємо, що в 2010 році через виверження іншого ісландського вулкана – Ейяфьятлайокудль почався справжній хаос. Тоді над значною частиною Європи протягом п’яти днів було порушено авіасполучення: скасованими виявилися більш 100 тис. рейсів.