В “Івано-Франківськгазі” запевняють, що не розводять природній газ повітрям чи азотом

Автор: Борис Марія

15 Гру, 2016 20:13

Поділитись публікацією
В “Івано-Франківськгазі” запевняють, що не розводять природній газ повітрям чи азотом

За останні два роки ціни на газ в Україні піднімали чотири рази і, нібито, довели їх до європейського рівня. Але принцип оплати за паливо залишився колишнім. В Європі споживачі давно вже платять за поставлену енергію, а не за кубометри. Коли ж в Україні – буде введений подібний принцип – розповіли у програмі Вечерние Новости.

Читайте також: Найкращими ресурсними центрами Прикарпаття є Городенківщина та Верховинщина

Пенсіонерка Ганна Іванівна давно помітила, щоб закип’ятити воду доводиться чекати довше звичайного. Жінка припустила, що все – через погану якість газу.

“Ось бачите, скільки я вже поставила, стільки горить і як довго закипає ця каструлька”.

Але фахівці запевняють – час закипання води не показник якості газу. Факторів значно більше. Температура посуду, її вмісту і навіть висота місцевості над рівнем моря.

“В даному випадку можемо бачити, що дана плитка засмічена, тобто треба провести технічний ремонт. Від якого буде надалі залежати якість горіння. І відповідно час закипання самої води”, – каже Тарас Бартків, майстер ПАТ “Івано-Франківськгаз”.

Думка, що газ нібито змішують – з повітрям або азотом – газовики називають абсурдом. Технічні це просто неможливо.

“Технологічно природний газ неможливо розбавити як повітрям, так і азотом. Тому що від 5 до 15% вмісту кисню в газі відбувається вибухонебезпечна концентрація”, – говорить Андрій Витрикуш, головний інженер ПАТ “Івано-Франківськгаз”.

Один з головних показників якості газу – калорійність. Визначити, скільки енергії може дати згоряння конкретного газу можна в спеціальних умовах. Сьогодні газовики при нас зробили паркан газу в двох містах і відправили проби в лабораторію.

“Результати аналізу свідчать, що калорійність газу в Івано-Франківську 8200, а в Биткові 8600. Згідно ГОСТу – калорійність повинна бути не нижче 7600”, – говорить Галина Хомин, начальник хімічної лабораторії ПАТ “Івано-Франківськгаз”.

Різна калорійність допустима, кажуть фахівці. Це залежить від регіону, де видобувають газ. Але навіть соті – важливі для споживача.

Теги: