Мешканці 6 сільських рад в Рожнятівському районі Івано-Франківської області підтримали створення Дубівської об’єднаної територіальної громади.
Саме загроза знову опинитись в одному великому човні під назвою район та приклад сусідньої Спаської ОТГ, яка вже другий рік живе самостійно та демонструє розвиток підштовхнула, у доброму розумінні, голів шести сільських рад «домовитись» і розпочати в 2019 році процес створення ОТГ.
«Оскільки, Рожнятів, як районний центр, не робив кроків у напрямку створення об’єднаної громади, то сільські ради майбутньої Дубівської ОТГ зрозуміли, зараз або ніколи. Інакше можна дочекатися лише об’єднання в порядку закону. Адже за Перспективним планом всі вони наразі мають увійти до великої Рожнятівської ОТГ з адміністративним центром у теперішньому райцентрі – Рожнятові», – каже радник з питань децентралізації Івано-Франківського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки U-LEAD, Максим Чопей, який супроводжував проведення громадських слухань та формування відповідних пакетів документів.
Тож протягом січня-лютого у шести сільських радах – Вільхівській, Дубівській, Князівській, Рівненській, Ціневській і Ясеновецькій – були проведені громадські слухання, під час яких мешканці підтримали створення Дубівської ОТГ. Відповідно сільськими радами були прийняті рішення про створення об’єднаної територіальної громади.
«Ми порахували, що наша майбутня громада у такому складі буде спроможною. У нас невеликі села, проте вони мають достатні бюджети, а разом легше край боронити. Ми хочемо зберегти соціальну інфраструктуру, самостійно ефективніше управляти нею», – говорить сільський голова с. Дуба Олександр Мухар.
Розрахунки радника з питань місцевих фінансів Івано-Франківського ЦРМС Оксани Швець лише підтверджують слова сільського голови с. Дуба про фінансову спроможність майбутньої громади. Прогнозований загальний обсяг бюджету Дубівської ОТГ складе близько 60 мільйонів гривень.
«Головним чинником, який підштовхнув нас до об’єднання, була пасивність райцентру. Ми не бачимо перспективи у Рожнятівський ОТГ, у цьому «великому колгоспі». Вони теж не бачать перспективи у об’єднанні з нашими селами. Поки ще є можливість добровільно об’єднатись, ми хочемо нею скористатись і зробити життя наших мешканців кращим», – вважає ініціатор об’єднання, сільський голова с. Дуба Олександр Мухар.
Його думку підтримують і інші сільські голови, які вирішили об’єднатись.
«Ви – ініціатор, от і прапор вам в руки! – каже сільський голова с. Ясеновець Ігор Пасічник, – А далі працюватимемо і домовлятимемось. Так ми не загубимось у районі».
Попри те, що ця громада поки не у Перспективному плані, всі інші процедури успішно пройдені. Тож зараз справа за внесенням змін у Перспективний план формування територій громад Івано-Франківської області та отриманням висновку ОДА.
«Сподіваємось, що всі формальності щодо Дубівської ОТГ пройдуть швидко. Люди вирішили скористатись принципом добровільності, фінансова спроможність майбутньої Дубівської ОТГ за попередніми розрахунками є досить доброю, тож ми їх підтримуємо. І докладемо в подальшому максимум зусиль, щоб ця громада відбулась», – каже директор Івано-Франківського ЦРМС Руслан Панасюк.