В Івано-Франківській області щороку втрачають 200 мільйонів євро через марнотратство енергії

Автор: Людмила Баран

07 Jul, 2014 13:18

Поділитись публікацією
В Івано-Франківській області щороку втрачають 200 мільйонів євро через марнотратство енергії

Якщо привести українські показники споживання енергоресурсів  до європейських, то можна суттєво зекономити кошти.

Про це розповіли фахівці Національного екологічного центру України на прес-конференції 7 липня.

“Україна посідає лідерські позиції в світі за рівнем марнотратності енергії. Вона витрачає в 3-4 рази більше за європейські країни. Щороку в нашій державі втрачається 11 мільярдів євро через неефективне використання енергії. Тільки в Івано-Франківській області, якщо привести показники споживання до таких, які є в Європейському Союзі, то можна зекономити 200 мільйонів євро,” –  розповів Артур Денисенко, координатор програм НЕЦУ.

Еколог зауважив, що деякі заходи для зменшення енерговитрат вже впроваджуються. Зокрема, комунальні підприємства отримують кредити і гранти для модернізації обладнання, в одній з областей України працює програма компенсації населенню  відсотків за кредит для встановлення лічильників.

За словами експертів НЕЦУ, енергоресурси завжди будуть тільки дорожчати і ніколи не подешевшають.  Розраховувати на нові джерела газу не варто, особливо, допоки в країні не почнуть ефективно розпоряджатися енергетичними ресурсами.

“Дієва державна політика енергозбереження – єдина альтернатива залежності від постачання ресурсів у країну ззовні, – говорить Артур Денисенко, – Національна енергетична безпека починається з кожного з нас. І для кожного є свої завдання: держава має перейматися законодавчим врегулюванням  енергозбереження, обласні адміністрації мають надавати можливості заходам енергоефективності, а люди мають змінювати свою поведінку щодо використання енергії”.