В Івано-Франківському медуніверситеті створили мобільний додаток для встановлення діагнозу

Автор: Людмила Баран

14 Dec, 2015 17:02

В Івано-Франківському медуніверситеті створили мобільний додаток для встановлення діагнозу

Кафедра отоларингології ІФНМУ спільно з Медичним інститутом Сумського державного університету розробили мобільний додаток для лорів, педіатрів та сімейних лікарів. «LOR-хелпер» створений для допомоги у встановленні максимально точного діагнозу.

Читайте також: Закрийте небо над Україною: Франківська райрада звернулася до США та НАТО (ФОТО)

Програма є своєрідним медичним довідником, поданим в універсальному форматі, повідомляє прес-служба ІФНМУ.

«LOR-хелпер» працює таким чином: обираючи в додатку будь-який симптом, який може свідчити про захворювання вуха, горла чи носа, на екрані телефону з’являються додаткові уточнюючі запитання стосовно стану пацієнта (за принципом «так\ні»). На них треба відповісти і внести ці дані в систему. По закінченні віртуального огляду програма не лише ставить діагноз, але й відразу пропонує лікування згідно з протоколом», – розповів завідувач кафедри отоларингології Василь Попович.

Він  наголосив, що «LOR-хелпер» може стати цінним помічником особливо для медиків-початківців, яким ще бракує практичного досвіду.

«Також програма знадобиться лікарям, які у своїй роботі часто зіштовхуються з симптомами, схожими до ознак недуг ЛОР-органів. Наприклад, не завжди біль у вусі свідчить про гострий отит», – додає завідувач кафедри.

Поки що мобільний додаток проходить тестування. Але вже з нового року він буде доступний для безкоштовного завантаження з інтернету.

Теги:
Попович