В Івано-Франківському суді не вистачає суддів – ситуація критична

Автор: Дубінець Вікторія

27 Feb, 2017 12:14

В Івано-Франківському суді не вистачає суддів – ситуація критична

27 лютого в Івано-Франківському міському суді відбулася прес-конференція щодо організації роботи суду в кризовій ситуації.

Читайте також: Суд обрав запобіжний захід винуватцю смертельної ДТП на Коломийщині

Як розповів голова Івано-Франківського міського суду Тарас Антоняк, приводом для зустрічі став не “намір пожалітися”.

“Ми хочемо константувати ряд фактів, які найближчим часом почнуть відчувати франківці”, – зазначив Тарас Антоняк.

Він розповів, що для того, аби робота Івано-Франківського суду була стабільною, потрібно 25-27 суддів. У міському суді може працювати 21 суддя. Зараз є 2 вакансії, у 3 суддів завершилися повноваження, 3 суддів у декреті, ще у 4 суддів менше, ніж за 2 місяці закінчаться 5-річні повноваження.

“Тобто це мінус 12 суддів, а судових справ у Івано-Франківську дуже багато, і нерідко це багатотомні справи. Якщо цивільні справи повинні розглядатися 2 місяці, а кримінальні – у межах розумного, то на сьогодні, у таких умовах, цього не буде. Ситуація в Івано-Франківську не найгірша, тому що є суди, де взагалі нема суддів або 1 суддя. Але заручниками таких ситуацій стають звичайні люди, і пояснити їм ситуацію стає все важче”, – зазначив Тарас Антоняк.

Суддівський склад може й надалі зменшуватися, інформує “Галка”.

“У 2 кварталі в Івано-Франківському міському суді працюватимуть 10 суддів, у 3-му – 9 суддів. У такій ситуації, за підрахунками, суддя зможе виділити 52 хвилини на розгляд справи за умови, що працюватиме з 8:00 до 17:15, не встаючи з робочого місця. Але є людський фактор та є багато речей, які впливають на судовий процес. Чи можливо забезпечити нормальний розгляд справ за такої ситуації, мені сказати важко”, – зазначив керівник апарату суду Володимир Оліяр.

Тарас Антоняк розповів, що така ситуація склалася через реформування суду.

“Поки що немає чіткого механізму, точніше, він не задіяний. Ми третя ланка реформування, через яке 2 вакансії поки що не заповнюються. Ті судді, у яких закінчилися повноваження, повинні чекати нового закону про кваліфікацію, щоб її пройти. Чи після цього вони будуть призначені, чи ні – невідомо. Поки вони є фактично суддями без повноважень. Судді стали плацом, на якому робляться якісь політичні сутички”, – розповів голова Івано-Франківського міського суду .

Поки що невідомо, коли пройде реформа і ситуація стабілізується.

Теги:
Антоняк
Оліяр