В “Івано-Франківськтеплокомуненерго” пояснили, як нараховуватимуть за спожите у листопаді тепло

Автор: Назарій Боднарчук

07 Dec, 2022 11:22

Поділитись публікацією
В “Івано-Франківськтеплокомуненерго” пояснили, як нараховуватимуть за спожите у листопаді тепло

В “Івано-Франківськ теплокомуненерго” пояснили, як буде здійснюватися нарахування за спожиту у листопаді теплову енергію.

Цьогоріч тепловики, окрім типових проблем, зіткнулися з відключенням електроенергії. Так, ряд котелень залишалися вимкненими від електропостачання, як і житлові будинки, і подача теплоносія призупинялася через знеструмлення напірних подаючих насосів та регулюючої автоматики теплогенеруючих об’єктів, передає Галка.

Тож в такій ситуації особливо актуальне питання як буде здійснюватися нарахування за тепло. На нього відповів заступника директора з реалізації теплової енергії Ігор Угриновський.

“У більшості житлових будинків обласного центру встановлено прилади обліку теплової енергії. Саме за показниками теплових лічильників, зазвичай, відбувається нарахування за спожиту теплову енергію мешканцями окремого багатоквартирного житлового будинку. Адже прилад фіксує фактичне тепло, що надійшло до приміщень житлового будинку. У будинках, де відсутні прилади обліку теплової енергії нарахування за спожите тепло відбувається, враховуючи теплове навантаження житлового будинку.

У разі зафіксованого періоду знеструмлення котелень і, таким чином, відсутності подачі теплоносія до житлових будинків, нарахування буде відповідно скориговане.

У разі заповітрення стояків і утворення повітряних корків порушується циркуляція теплоносія і, як наслідок, відсутність тепла в оселях чи суттєвий недогрів. На підставі доповідних майстрів теплових районів і підтверджених звернень до аварійних служб ДМП «ІФТКЕ» та міста, відбувається коригування нарахування теплової енергії в бік зменшення.”, – пояснив Угриновський.