В Івано-Франківську читаннями вшанували пам’ять письменника Степана Пушика (ФОТО)

Автор: Застава Максим

28 Feb, 2019 14:06

В Івано-Франківську читаннями вшанували пам’ять письменника Степана Пушика (ФОТО)

27 лютого в залі наукової бібліотеки університету відбулися читання пам’яті відомого письменника, громадського і політичного діяча часів здобуття незалежності України, іванофранківця Степана Пушика, серце якого перестало битися у серпні 2018 року на 75 році життя.

Читайте також: Десятки робіт відомих прикарпатських митців і молоді: у ПНУ відкрили виставку-галерею (ФОТО)

Організувала захід  кафедра української літератури факультету філології Прикарпатського національного університету, на якій багато років працював і творив професор Пушик. Модератором зустрічі виступив завідувач кафедри української літератури, професор Степан Хороб. Вшанувати пам’ять Степана Пушика прийшли ректор університету Ігор Цепенда, колеги-викладачі, студенти, його рідні та друзі, пише “Галка” з посиланням на прес-службу вишу.

“Це добра традиція в нашому університеті  вшановувати пам’ять  видатних постатей, які довгі роки були разом з нами. Це з одного боку –  пам’ять про них, а з іншого боку – можливість підсумувати те, що ними зроблено і визначити пріоритети на майбутнє, виходячи з залишеної ними величезної спадщини. Переконаний,  що його доробок – це добра платформа для студентів і для молодих науковців, які можуть продовжувати його дослідження міфології, фольклору та історії нашого краю”, – зазначив ректор університету Ігор Цепенда.

Про непересічність цієї людини-епохи, про неординарність його як викладача фольклору, як творця нового жанру – поєднання ознак традиційної повісті, роману і фольклорних вкраплень у своїх виступах в пам’ять про Степана Пушика говорили голова обласної організації Національної спілки письменників України Євген Баран, декан факультету філології Роман Голод, заслужений журналіст України Ольга Бабій, головний редактор журналу « Перевал» Ярослав Ткачівський,  письменник Степан Процюк, приятель Степана Пушика Іван Грицишин.

“Я знав Степана Григоровича  як людину та  як письменника.  Він був непересічним чоловіком, контрастним, у якихось речах геніальним. Іпостасі його творчої ходи відомі – це проза, поезія, пісенна творчість, дослідження, фольклор і “Слово о полку Ігоревім”. Нам буде бракувати таких людей”, – сказав Євген Баран.

Під час зустрічі студенти-філологи прочитали слова поезії Степана Пушика. Також в залі прозвучав аудіозапис виступу видатного письменника.

Наразі викладачі університету та сім’я Степана Пушика працюють над збіркою його невиданих віршів. Упорядником майбутнього видання є кандидат педагогічних наук, професор кафедри української літератури Ольга Слоньовська. Також під час зустрічі вона зазначила, що працює над тим, щоб світ побачив у друкованому форматі щоденник письменника.

“Нас тішить те, що молодь, студентство знають творчість Степана Пушика. Від імені нашої родини вдячний тим людям, які не забувають  про нашого батька і роблять все для того, щоб його слово і далі лунало”, – звернувся до присутніх син поета Тарас Пушик.

На завершення заходу видавництво “Нова зоря” передало для університетської бібліотеки примірники книги “Твори Степана Пушика”.

Читання пам’яті Степана Пушика у стінах університету відбулися вперше, однак організатори сподіваються, що вони стануть традиційними.

Нагадаємо, в Меморіальному сквері планують встановити бюст Степана Пушика. Нещодавно в Івано-Франківську визначилися з переможцем ескізного проекту пам’ятника.

Теги:
Пушик
Цепенда
Баран
Хороб