В Івано-Франківську ділилися новітніми методами боротьби з глаукомою (ФОТО)

Автор: Турій Роман

31 Жов, 2015 16:50

Поділитись публікацією
В Івано-Франківську ділилися новітніми методами боротьби з глаукомою (ФОТО)

29 жовтня на базі Центру терапії ока в Івано-Франківську відбулася конференція лікарів-офтальмологів міста та області на тему «Актуальні питання діагностики глаукоми з низьким тиском. Основи ОСТ». Основний лектор заходу лікар-офтальмолог вищої категорії, кандидат медичних наук – Карлійчук Марина Аксентіївна.

Тема була вибрана не випадково, адже за даними Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я глаукома є основним захворюванням, яке, за відсутності своєчасного лікування, необоротно викликає сліпоту. Більше 5 мільйонів людей втратили зір внаслідок глаукоми, що становить 13,5% від усіх сліпих у світі.

На конференції лікарі познайомилися з новими дослідженнями в області виявлення глаукоми на ранніх стадіях, оцінили ефективність та випробували сучасний високоінформативний метод діагностики заднього відділу ока (сітківки та зорового нерва) – оптичну когерентну томографію. Адже практична частина конференції здійснювалася на когерентному томографі Stratus OCT, яким оснащено Центр.

На зустрічі проаналізували реальні випадки пацієнтів з глаукомою. В підсумку присутні визнали, що незважаючи на останні здобутки медицини, без своєчасного звернення пацієнта шанси на відновлення зорових функцій є мінімальними. Саме тому, кожен повинен знати, що являє собою хвороба, які її симптоми та своєчасно проходити обстеження хоча б раз на рік. Адже, поінформований – значить озброєний.

Довідка: Глаукома – це хронічне захворювання, а втрачений внаслідок нього зір не відновлюється, але зупинити розвиток глаукоми та зберегти зір можна.

Вона вражає людей у будь-якому віці. Хвороба займає друге місце серед причин сліпоти практично у всіх регіонах світу. За результатами досліджень ймовірність настання сліпоти на одне око через 20 років після виникнення захворювання і початку лікування складає 27%, а на обидва ока — 9%. Прогнозується, що кількість хворих на глаукому до 2020 року буде складати до 78 млн. чоловік. Найбільша кількість хворих буде спостерігатись в Європі – 21,1% – 23,9% від світових показників.

СИМПТОМИ
Найчастіше при глаукомі людина відчуває затуманення зору, біль, різь, відчуття важкості в очах, звуження поля зору. Значно погіршується зір в темний час доби. При погляді на яскраве світло перед очима з’являються “райдужні кола”.

ДІАГНОСТИКА

Щоб виявити початок захворювання, простого вимірювання внутрішньоочного тиску недостатньо, потрібне ретельне діагностичне обстеження, яке включає в себе: дослідження поля зору (за допомогою комп’ютерного периметра); вимір рефракції (здатність оптичної системи ока заломлювати світлові промені); вимірювання внутрішньоочного тиску; тонографічні дослідження за допомогою гоніоскопії оцінюється будова кута передньої камери, через який здійснюється відтік рідини з ока.

Також, в ході діагностики обов’язково проводиться обстеження на оптичному когерентному томографі. Це дозволяє виявити ті початкові прояви, які виникають до самих ранніх змін в полі зору, і вчасно зупинити розпочатий процес.

Адреса Центру:
Івано-Франківськ, Коновальця, 123
(0342) 71-24-66
(099) 271-21-62