В Івано-Франківську обговорюють німецький досвід створення добровільних пожежних дружин у сільрадах
25 Лют, 2015 17:52
В Івано-Франківську з 25 по 27 лютого проходить навчально-практичний семінар на тему «Створення добровільних пожежних дружин (команд) у сільських та селищних радах» для посадових осіб місцевого самоврядування і активістів добровільних пожежних формувань.
Семінар організований івано-франківським обласним центром перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державного підприємства, установ і організацій спільно з Управлінням ДСНС в області та за підтримки і сприяння Фонду Ганса Зайделя ( Федеративна Республіка Німеччина).
На відкритті семінару були присутні доктор Юрген Вальхсхьофер – референт Фонду Ганса Зайгеля, Вальтер Шваб – керівник окружної пожежної служби у відставці, Назар Косаревич – начальник відділу забезпечення моніторингу обласних програм та аналізу бюджету виконавчого апарату Івано-Франківської обласної ради, Віталій Федунків – заступник начальника Управління ДСНС а області, директор івано-франківського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державного підприємства, установ і організацій Богдан Волошинський.
Відкриваючи семінар, доктор Юрген Вальхсхьофер підкреслив, що даний проект є перспективним і потрібним, у німецьких колег напрацьований великий досвід з даного питання. У свою чергу, Назар Косаревич зазначив, що громадські ініціативи та місцеве самоврядування у рамках різних проектів отримують все більше важелів для впливу, спрямованого на покращення нашого сьогодення.
Віталій Федунків у своїй доповіді звернув увагу присутніх на важливість та актуальність даного навчально-практичного семінару, адже 70 відсотків від загальної кількості пожеж на Прикарпатті трапляються саме у сільській місцевості, а віддаленість деяких населених пунктів до державних пожежних частин в області сягає сорока кілометрів, що не дає можливості пожежним автомобілям вчасно прибути до місця пожежі.
Розпочинаючи практичну частину семінару, головний інспектор відділу державного нагляду та контролю Управління ДСНС в області Володимир Шкромида ознайомив гостей та учасників семінару з рельєфною та технологічною специфікою Прикарпаття і видами надзвичайних ситуацій, характерних для нашої області та розповів про стан пожежної та техногенної безпеки в області.
Загалом на даному навчально-практичному семінарі розглянуть питання організації пожежної справи у Німеччині, зокрема й створення добровільних пожежних команд у громадах, звернуть увагу на законодавчу базу та організаційно-практичні аспекти функціонування добровільної пожежної охорони в Україні і стан створення протипожежних формувань органів місцевого самоврядування в області та обговорять проблеми адаптації німецького досвіду з залучення громадськості до вирішення питань пожежної безпеки у громадах. Навчально-практичний семінар завершить свою роботу 27 лютого, його учасники підіб’ють підсумки проведеної роботи та окреслять плани на майбутнє.