В Івано-Франківську поляки розповіли, як здобували енергетичну неалежність від Росії (ФОТО)

Автор: Турій Роман

13 Mar, 2015 14:10

Поділитись публікацією
В Івано-Франківську поляки розповіли, як здобували енергетичну неалежність від Росії (ФОТО)

13 березня Івано-Франківськ відвідала делегація дільниці Охота міста Варшава. З депутатами міської ради поляки ділилися досвідом впровадження енергозберігаючих програм.

На зустрічі йшла мова про енергозбереження в будинках та оновлення систем теплопостачання. Заступник Бургомістра Гжегож Висоцкі розповів – на зорі незалежності у Польщі насамперед замінювали вікна, утеплювали дахи та стіни будинків. Далі запроваджували програми модернізації тепломереж, які кредитував Євросоюз.

“Польща після вступу до Євросоюзу, має чималу кількість програм, завдяки яким можна заощаджувати енергію. Так само ми активно використовуємо альтернативні джерела енергії. А це дуже важливо, бо допомагає зменшити залежність від Росії у нашому регіоні”, – каже іноземний гість.

Під час зустрічі стало відомо — багато з досвіду поляків вже реалізують в Івано-Франківську. Мова йде про ініційовану колишнім секретарем міської ради, “свободівцем” Русланом Марцінківим програму “Теплий Дім”. Вона дозволяє зменшити тепловтрати у під’їздах багатоквартирних домів.

“Наші друзі кажуть – ви можете поміняти будь-які котли, але якщо втрати величезні, в будинках немає енергозберігаючих технологій всередині будинків – це немає економічного ефекту”, – поділився враженнями Марцінків.

Також поляки у ході візиту в Івано-Франківську мають зустріч з своїми співвітчизниками, які є студентами національного медичного університету.

“Зустріч з польськими студентами медиками, потрібна, аби ті поляки, які є тут, прихильники України, розказали полякам що зараз відбувається на Сході…З перших вуст, не з телебачення. Тому що не так давно делегація з Івано-Франківська була в Охоті, і там немає достатньо правдивої інформації”,  – каже депутат міської ради Оксана Савчук.

Під час зустрічі також обговорили аспекти підготовки чергової угоди про співпраці між польською Охотою та Івано-Франківськом. Документ планують підписати у червні.