В Івано-Франківську представили проекти пам’ятника провіднику ОУН Андрію Мельнику (ФОТО)

Автор: Турій Роман

12 Feb, 2016 15:40

Поділитись публікацією
В Івано-Франківську представили проекти пам’ятника провіднику ОУН Андрію Мельнику (ФОТО)

Сьогодні, 12 лютого, в міськвиконкомі пройшов конкурс на визначення переможця ескізних пропозицій пам’ятника Андрію Мельнику.

Читайте також: Прикарпатці масово перераховують одноденний заробіток для місцевих батальйонів на передовій

Пам’ятник планують встановити на вулиці Академіка Сахарова навпроти вулиці Андрія Мельника.

Переможця конкурсу визначатиме журі, до складу якого увійшли  Руслан Марцінків, Оксана Савчук, Олександр Левицький, Оксана Лосюк, Богдан Губаль, Дмитро Нижник, Ігор Панчишин, Романець, Зиновій Соколовський, Дмитро Якімечко.

Умовами конкурсу передбачено фінансову нагороду творцям трьох кращих проектів у розмірі 5 тисяч, 3 тисяч та 2 тисяч гривень. На участь в конкурсі надіслали три пропозиції.

Перший проект представив авторський колектив архітектора Ігора Симака та скульптора Євгена Шатирка.

Мельник-2618

“Наш проект  – напівфігура Андрія Мельника, в розквіті сил у військовій формі. На правій руці скульптури розвивається плащ, що додає динаміки, у лівій руці – гілочка калини, як символ України. Матеріал виконання – зверху бронза, нижня частина гранітна червоного та чорного кольорів. Висота від землі 3 метри 90 сантиметрів”, – розповідає скульптор Євген Шатирко.

Щодо благоустрою то проектанти планують зберегти зелені насадження, додати клумбу, пандус та флагштоки.

Вартість реалізації пропозиції від 800 тисяч до мільйона гривень.

Друга пропозиція належить колективу скульптора Петра Антипа та архітектора Ренца Боателлі. Концепція проекту – Андрій Мельник філософ-воїн, “людина із шовку та сталі”.

Мельник-2600

В роботі пропонують використати поєднання різних матеріалів – біли мармур, граніт різних кольорів, полікарбонат, бронза, залізо. Ансамбль проекту – це фігура полковника в повний ріст, позаду якої напівпрозора стіна із бронзовою плитою зі словами із Заповіту Мельника.

“Це непростий проект. Це пам’ятник, але це також проект для всього міста”, – каже архітектор Ренца Боателлі.

Як кажуть творці проекту, ансамбль набуває сучасного та органічного вигляду в урбаністичному ландшафті Івано-Франківська, а також формує певний мікроландшафт із атмосферою спокою.

Ціна проекту – трохи більше трьох мільйонів гривень.

Третя пропозиція від скульптора Володимир Кіндратюк. Проект скульптора – зображення Андрія Мельника у військовому однострої. Матеріал – граніт. Висота проекту – близько трьох метрів. Вартість реалізації 250 тисяч гривень.

Мельник, пам'ятник-2582

Наразі конкурсне журі проводить закриту нараду-обговорення проектів, на якій оберуть переможця.

Довідково: Андрій Атанасович Мельник— полковник армії Української Народної Республіки, військовий і політичний діяч, один з найближчих соратників Євгена Коновальця. Організатор формації Січових Стрільців у Києві, один з організаторів Української Військової Організації. З 1938— голова Проводу Організації Українських Націоналістів.

Теги: