В Івано-Франківську презентували документальний фільм “Листи з Майдану”

Автор: Турій Роман

26 Aug, 2014 07:31

Поділитись публікацією
В Івано-Франківську презентували документальний фільм “Листи з Майдану”
25 серпня в івано-франківському кінотеатрі «Люм’єр» презентували документальний фільм «Листи з майдану».

Читайте також: Віктор Анушкевичус про підстави стати мером втретє:  «Коней на переправі не міняють» + ВІДЕО

В основу стрічки  покладено кадри з кривавих подій, які мали місце у Києві  під час Революції  Гідності. На презентації були присутні голова обласної державної адміністрації Андрій Троценко, заступник міністра Міністерства доходів і зборів України Михайло Ноняк, начальник управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації Володимир Федорак, представники засобів масової інформації, громадськості міста.

Показ  короткометражки  відбувається вже втретє, нещодавно її демонстрували  для львівських та чернівецьких глядачів.

За словами народного артиста України, генерального продюсера  Golden Gate Production Studio та Fresh Prodaction  Василя Ілащука,  ідея зйомки фільму зародилася одразу із виникненням київського майдану. Упродовж  всіх трьох місяців над  кінокартиною працювала операторська група, яка, зокрема складалася із молодих операторів. Монтаж кінокартини тривав близько місяця.

Творці стрічки за основу фільму взяли поезії майдану, авторами яких є люди, котрі у Києві боролися проти окупаційного режиму. Загалом у фільмі використано 12 творів, які, на думку авторів, найяскравіше відтворювали події на Майдані.

– Цікаво, що жодного слова професійного поета у картині не використано, – сказав Василь Ілащук. – Поезія народжувалася у тих людей, які були на Майдані, які воювали. Нам складно було вибрати саме ті вірші, які стали основою фільму,  тому що кожен рядок  поезії  несе в собі досить серйозне психологічне навантаження.

Також Василь Ілащук повідомив, що у вересні дану кінокартину презентуватимуть   у Сполучених Штатах Америки.

– Показово,  що американці, переглянувши багато фільмів про Майдан, обрали  саме цю картину  для показу. 16 вересня її транслюватимуть у Конгресі США у Вашингтоні та 25 вересня в ООН у Нью-Йорку. Фільм перекладено англійською мовою, хоча поезію важко перекладати, адже повинна зберегтися рима, подача і навіть інтонація, – додав Василь Ілащук.

За словами заступника міністра Міністерства  доходів і зборів України Михайла Ноняка, даний фільм пронизує душу, адже достовірно відтворює події, які мали місце на столичному майдані.

У свою чергу, очільник Івано-Франківської області Андрій Троценко подякував генеральному продюсеру стрічки Василю Ілащуку за створення кінокартини та презентації її на теренах області, адже вважає, що подібні речі стануть  елементами мозаїки, за допомогою якої наступні покоління зможуть відтворити події, які пережив український народ, виборюючи свою незалежність.

Окрім того, Василь Ілащук повідомив громадськості, що ведеться  робота над створенням ще одного кінофільму, який також презентуватимуть для місцевих глядачів.