В Івано-Франківську презентували фільм до 140-річчя Казимира Малевича (ФОТО)

Автор: Застава Максим

22 Бер, 2019 14:49

В Івано-Франківську презентували фільм до 140-річчя Казимира Малевича (ФОТО)

У п’ятницю, 22 березня у кінотеатрі “Люм’єр” відбувся показ документального повнометражного фільму “Малевич” режисера Володимира Луцького.

Читайте також: Нардепам дали зарплату за жовтень: скільки заробили за місяць обранці з Прикарпаття

Стрічка режисера Володимира Луцького концентрує увагу глядача на українській частині творчості Казимира Малевича, яку до цього мало вивчали, інформує “Галка“.

Основна мета творців кінострічки полягала саме у показі та дослідженні українського походження художника. Характерно, що під час зйомок відбулося кілька відкриттів, зокрема, було точно встановлене місце народження Казимира Малевича в Києві. А в Лос-Анджелесі (інститут Гетті Центр), куди приїхала сценаристка фільму, історикиня і дослідниця творчості художника Тетяна Філевська, вперше для загалу продемонстрували кольорові оригінали розкадровок сценарію, який художник планував зробити разом зі своїм колегою – режисером-авангардистом – Гансом Ріхтером. Більше того, саме в стрічці «Малевич» цей сценарій було візуалізовано.

“Наш фільм не є комерційним, але його важливість важко переоцінити. Зараз Україна і світ святкують 140 років Казимира Малевича. В Європі, Америці, Польщі відбуваються виставки й форуми присвячені цій постаті. Малевич народвися у Києві, говорив українською, вів щоденник українською мовою – був українцем. У 30 році, під час арешту у Петербурзі, він написав у метриці, що українець. Можливо, це й був саме той момент, за що його кинули у “каталажку”. В нашому фільмі є дуже багато речей, про які ніхто ніколи не здогадувався. Цей фільм про Малевича відповідає самому духу Малевича”, – розповідає кінокритик Ярослав Підгора-Гвяздовський.

У фільмі беруть участь експерти з України, Нідерландів, Франції, Ізраїлю, Польщі, Білорусі, кожний з яких розказує про певну частину життя і творчості художника. Вперше на екрані будуть розказані факти з минулого, які раніше не були оприлюднені. А щоб поєднати минуле із сучасністю творці використали елементи комп’ютерної графіки.

“Через цей фільм можна відчути скільки видатних вихідців ми маємо з України і Малевич цьому приклад. Для мене, як для українця, особливо важливо, аби це знали й інші – правду про видатного художника, правду про його коріння. Наша мета – популяризувати історію світового мистецтва та кіно серед молоді”,- каже начальник управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської облдержадміністрації Володимир Федорак.

«Малевич» створювався у міжнародній копродукції між українською компанією Fresh Production Group (продюсери Олег Щербина, Юлія Чернявська, Євген та Ольга Захарови) та італійською Pilgrim Film (продюсери Андреа Маньяні, Джанпаоло Сміралья, Стефано Бассо і Кіара Барбо) за фінансової підтримки Державного агентства України з питань кіно та Міністерства культури Італії.

“Цей фільм важливий з точки зору того, що нам не вистачає у суспільстві: самоідентифікації, єдності. Він може виховувати гордість за нашу історію та нашу країну”, – каже директор агенції регіонального розвитку Віктор Вінтоняк.

Показ фільму відбувся за підтримки управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації, Театру кіно «Люм’єр», директора Агенції регіонального розвитку і кінокомісії Івано-Франківська.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry