В Івано-Франківську презентували фільм до 140-річчя Казимира Малевича (ФОТО)

Автор: Застава Максим

22 Mar, 2019 14:49

Поділитись публікацією
В Івано-Франківську презентували фільм до 140-річчя Казимира Малевича (ФОТО)

У п’ятницю, 22 березня у кінотеатрі “Люм’єр” відбувся показ документального повнометражного фільму “Малевич” режисера Володимира Луцького.

Читайте також: Діалог бізнесу з освітою: у Франківській громаді готують резолюцію для покращення освітнього середовища (ФОТО)

Стрічка режисера Володимира Луцького концентрує увагу глядача на українській частині творчості Казимира Малевича, яку до цього мало вивчали, інформує “Галка“.

Основна мета творців кінострічки полягала саме у показі та дослідженні українського походження художника. Характерно, що під час зйомок відбулося кілька відкриттів, зокрема, було точно встановлене місце народження Казимира Малевича в Києві. А в Лос-Анджелесі (інститут Гетті Центр), куди приїхала сценаристка фільму, історикиня і дослідниця творчості художника Тетяна Філевська, вперше для загалу продемонстрували кольорові оригінали розкадровок сценарію, який художник планував зробити разом зі своїм колегою – режисером-авангардистом – Гансом Ріхтером. Більше того, саме в стрічці «Малевич» цей сценарій було візуалізовано.

“Наш фільм не є комерційним, але його важливість важко переоцінити. Зараз Україна і світ святкують 140 років Казимира Малевича. В Європі, Америці, Польщі відбуваються виставки й форуми присвячені цій постаті. Малевич народвися у Києві, говорив українською, вів щоденник українською мовою – був українцем. У 30 році, під час арешту у Петербурзі, він написав у метриці, що українець. Можливо, це й був саме той момент, за що його кинули у “каталажку”. В нашому фільмі є дуже багато речей, про які ніхто ніколи не здогадувався. Цей фільм про Малевича відповідає самому духу Малевича”, – розповідає кінокритик Ярослав Підгора-Гвяздовський.

У фільмі беруть участь експерти з України, Нідерландів, Франції, Ізраїлю, Польщі, Білорусі, кожний з яких розказує про певну частину життя і творчості художника. Вперше на екрані будуть розказані факти з минулого, які раніше не були оприлюднені. А щоб поєднати минуле із сучасністю творці використали елементи комп’ютерної графіки.

“Через цей фільм можна відчути скільки видатних вихідців ми маємо з України і Малевич цьому приклад. Для мене, як для українця, особливо важливо, аби це знали й інші – правду про видатного художника, правду про його коріння. Наша мета – популяризувати історію світового мистецтва та кіно серед молоді”,- каже начальник управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської облдержадміністрації Володимир Федорак.

«Малевич» створювався у міжнародній копродукції між українською компанією Fresh Production Group (продюсери Олег Щербина, Юлія Чернявська, Євген та Ольга Захарови) та італійською Pilgrim Film (продюсери Андреа Маньяні, Джанпаоло Сміралья, Стефано Бассо і Кіара Барбо) за фінансової підтримки Державного агентства України з питань кіно та Міністерства культури Італії.

“Цей фільм важливий з точки зору того, що нам не вистачає у суспільстві: самоідентифікації, єдності. Він може виховувати гордість за нашу історію та нашу країну”, – каже директор агенції регіонального розвитку Віктор Вінтоняк.

Показ фільму відбувся за підтримки управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації, Театру кіно «Люм’єр», директора Агенції регіонального розвитку і кінокомісії Івано-Франківська.