В Івано-Франківську провели конфернцію щодо “Днів українського кіно”

Автор: Єва Жасминова

22 Гру, 2018 20:01

В Івано-Франківську провели конфернцію щодо “Днів українського кіно”

В суботу, 22 грудня в Івано-Франківську відбулась прес-конференція щодо «Днів українського кіно».

«Рівно рік тому за ініціативи Голови Комітету з питань культури і духовності Миколи Княжицького був започаткований цей проект – безкоштовного показу сучасного українського кіно у високогірних селах Гуцульщини, де нема кінотеатрів. Тоді мало хто вірив, що це можна реалізувати. Проте, рік тому близько трьох тисяч глядачів відвідало кінофестиваль у Верховині. Завтра в Карпатах розпочинається вже третій фестиваль «Днів українського кіно», і його географія розширюється», – сказав Микола Типусяк, заступник голови правління ГО «Всеукраїнський демократичний форум».

Анастасія Пугач, прес-секретарка КМКФ «Молодість» зазначила: «Рік тому ми вперше провели дні українського кіно у Верховині, і тоді у нас виникла думка, що такий проект для міст, де немає кінотеатрів має здійснюватись по всій країні, і нас підтримали у Міністерстві інформаційної політики. Сучасне українське кіно дійсно відродилося. Воно якісне, конкурентне та різножанрове. Тому дуже важливо, щоб всі українці, навіть у віддалених містечках, мали змогу його подивитися».

Дні українського кіно пройдуть у Верховині, Косові та Снятині з 23 по 25 грудня.

«Дике поле», «Викрадена принцеса: Руслан і Людмила», «Скажене весілля» покажуть у Косові та Снятині. У Верховині крім цих стрічок продемонструють фільм «Легенда Карпат».  Але кінофестиваль визначний не безкоштовними показами – після перегляду цих фільмів, глядачі зможуть поспілкуватися з акторами, які особисто приїдуть представити свої роботи.

Зокрема, Олег Москаленко, виконавець головної ролі представить «Дике поле», Леся Самаєва – «Скажене весілля», де вона зіграла роль матері нареченої, а «Викрадена принцеса: Руслан і Людмила» – Роман Луцький, який озвучив одного з героїв мультфільму.

Нагадаємо, вперше «Дні українського кіно» пройшли у Верховині минулого року. Тогорічні фільми «Кіборгі», «Сторожова застава», «Чужа молитва», «Межа» та ін. представили творці цих картин близько трьом тисячам верховинців та мешканців навколишніх сіл.  Влітку покази українського кіно пройшли в с. Криворівня в рамках Першого Міжнародного форуму Центральної та Східної Європи «Via Carpatia».

Детальніше з розкладом кінопоказів можна ознайомитися за посиланнями:

https://www.facebook.com/events/2631710376839412/?event_time_id=2631710386839411?ti=icl

 

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...