В Івано-Франківську пройде тиждень польського кіно

Автор: Людмила Баран

01 Nov, 2014 12:11

В Івано-Франківську пройде тиждень польського кіно

Третій Перегляд сучасного польського кіно „Під Високим Замком” відбудеться в Івано-Франківську з 9 до 14 листопада.

Цього року в Івано-Франківську буде представлено близько 20 фільмів. Серед них: „Іда”, „Папуша”, „Мій полюс”, „Під міцним янголом”, „Хочеться жити” та інші, повідомляють організатори.

Всі фільми будуть з професійними субтитрами українською мовою. Сеанси проведуть у кінотеатрі “Люм’єр” за ціною квитків –  всього 15 гривень.  Така ціна є одним з факторів, який значною мірою підвищує зацікавлення некомерційним проектом, яким є Перегляд польського кіно.

Кіноперегляди супроводжені подіями, пов’язаними насамперед з тематикою кіно. Планується проведення інших заходів, виставок та зустрічей, що популяризують сучасну польську культуру.

Важливим заходом, присвяченим  25-ій річниці падіння комунізму в Польщі, буде блок „Польські стежки до Свободи”, в рамках якого буде показано фільм „Валенса. Людина з надії” Анджея Вайди, „Джек Стронґ” Владислава Пасіковского та „Попєлушко. Свобода – в нас самих” Рафала Вєчиньского.

Для учнів середніх шкіл та студентів франківських вишів проведуть „Лекція історії в кіно”, в рамках яких будуть представлені фільми, тематика яких торкається історичних та суспільних аспектів життя Польщі ХХ ст.

В Івано-Франківській області філармонії буде концерт музики з кінофільмів у виконанні оркестру.

Запланована зустріч з професором Станіславом Ніцеєю, презентація документальних фільмів. Також спеціальний показ фільму „Катинь. Листи з раю”, зустріч зі співавтором фільму Олександром Зінченко, а також презентація його книги „Година папуги”.

Головною метою Перегляду сучасного польського кіно є промоція польського кіномистецтва та забезпечення українському глядачеві умов для ближчого контакту з польським кінематографом.  Ще однією важливою метою є піднесення, особливо в молодого покоління, загального рівня знань про культурну спадщину Польщі, а також її історію та сучасні суспільні проблеми західного сусіда України.

Проект відбуватиметься за значної фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Республіки Польща, Інституту кіномистецтва у Варшаві та партнерів.

 

 

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram, Instagram та Viber - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry