В Івано-Франківську радилися, як створити госпіталь для ветеранів у Коломиї

Автор: Людмила Баран

06 Кві, 2016 13:06

Поділитись публікацією
В Івано-Франківську радилися, як створити госпіталь для ветеранів у Коломиї

В обласній раді розглянули обговорили потреби новоствореного військового госпіталю у Коломиї та перспективи його розвитку на 2016-2019 роки: реконструкцію, закупівлю обладнання, кадрове забезпечення тощо.

Читайте також: Голова облради Олександр Сич вклав у військові облігації понад мільйон гривень

Про це йшла мова 6 квітня на спільному засідання постійних комісій обласної ради з питань охорони здоров’я і соціальної політики та з питань захисту прав учасників і ветеранів антитерористичної операції на Сході України та їх сімей.

Нагадаємо, обласна рада прийняла рішення про створення у приміщенні вузлової лікарні «Львівської залізниці» у Коломиї обласного госпіталю для ветеранів.

Микола Стовбан, заступник директора Департаменту охорони здоров’я ОДА, сказав, що на сьогодні Івано-Франківська – єдина область України, яка немає військового госпіталю. Запозичувати досвід будуть у Вінниці, де такий заклад є найкращим в Україні.

Він представив проект, як має виглядати лікарня у Коломиї після переобладнання та як виглядає зараз. У військовому госпіталі мають працювати три корпуси – терапевтичний, лікувально-діагностичний, корпус для реабілітації.

Учасників бойових дій там планують забезпечити діагностикою, лікуванням, психологічним консультуванням.

В одному з корпусів мають розмістити тренажерний зал, басейн, барокамеру. Поблизу лікарні є парк і стадіон, які можна розглядати як рекреаційну зону. На думку Стовбана, на лікування до Коломиї буде зручно добиратися учасникам АТО з усіх районів області.

«Створивши госпіталь, ми матимемо результат для бійців АТО, які є героями на сьогодні та для ветеранів минулих воєн», – зазначив Стовбан.

Директор Департаменту охорони здоров’я Мирон Матейко повідомив,що 2016 року з обласного бюджету виділили 2 мільйони гривень для лікування учасників АТО, які розділили розділені по лікувальних медичних установах. Залишили резерв 450 тисяч гривень, який можна виділити на військовий госпіталь.

Голова обласної ради Олександр Сич сказав, що фасад будівлі дійсно у хорошому стані, а внутрішні приміщення бажають кращого, подвір’я потрібно упорядкувати. Також він запропонував звернутися до польської громади, щоб вона упорядкувала польський цвинтар, роміщений поблизу, аби з нього можна було зробити парк.

Головний лікар розповів Володимир Федоришин, що у закладі все працює, хоча обладнання перебуває у застарілому стані. Там вже приймають учасників АТО – зараз двоє перебувають на лікуванні. Також планується збільшити кількість ліжок з 30 до 60.

Андрій Долик, голова Спілки учасників АТО, наголосив, що госпіталь має запезпечити реабілітацію для біців на належному рівні. Адже тілесної реабілітації для бійців АТО майже немає, а психологічну в основному проводять волонтерські групи.