В Івано-Франківську спецгрупа шукатиме і каратиме паліїв сухої трави

Автор: Застава Максим

14 Бер, 2019 14:49

В Івано-Франківську спецгрупа шукатиме і каратиме паліїв сухої трави

Розпорядженням міського голови Івано-Франківська Руслана Марцінківа створено мобільну групу із профілактики і запобігання спалювання сухої рослинності та побутових відходів на території міської ради.

До складу мобільної групи включено відповідних фахівців зі структурних підрозділів міськвиконкому, МВ УДСНС, МВ ГУНП, які уповноважені на складання протоколів та притягнення до адміністративної відповідальності осіб, які спалюють суху рослинність та побутові відходи, пише “Галка” з посиланням на прес-службу міської аварійно-рятувальної служби.

Нагадаємо що відповідальність за спалювання ТПВ на присадибній ділянці підпадає під кваліфікацію трьох статей Кодексу України про адміністративні правопорушення:

  • стаття 52. Псування і забруднення сільськогосподарських та інших земель;
  • стаття 82. Порушення вимог щодо поводження з відходами під час їх збирання, перевезення, зберігання, оброблення, утилізації, знешкодження, видалення або захоронення;
  • стаття 152. Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів.

Такі порушення тягнуть за собою накладення чималих штрафів. Окрім того, вдихання диму від спалювання трави, листя та бадилля призводить до захворювання дихальних шляхів та онкозахворювань.

“Замість спалювання відходів пропонуємо їх компостування яке в свою чергу збереже чисте повітря, забезпечить родючість ґрунту та здоров’я Вам та Вашим дітям. Тож звертаємось до жителів міста та прилеглих сіл не забруднювати атмосферу, берегти здоров’я своє та оточуючих і заощаджувати власні кошти”, – йдеться у повідомленні рятувальників.

Нагадаємо, 13-14 березня прикарпатські рятувальники 34 рази виїжджали на гасіння пожеж в природних екосистемах.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні!