В Івано-Франківську стартував міжнародний фестиваль МітОст (ФОТО)
24 Вер, 2015 08:01
В Івано-Франківську ввечері 23 вересня відбулося урочисте відкриття 13-ого міжнародного MitOst-фестивалю. Наступні три дні в Івано-Франківську відбудеться близько сто різних культурних подій – дискусій, майстер-класів, лекцій, кінопоказів тощо.
Читайте також: Індустріального парку в Франківську не буде? І взагалі, ті парки десь існують не на папері? – фактчек Галки
До міста на фестиваль приїхали майже три сотні учасників. Вони представляють 20 країн світу: Польщу, Німеччину, Молдову, Грузію, Вірменію та інші.
В Україні фестиваль відбувається вдруге. Перший український “МітОст” був 2008 року в Ужгороді.
Міський голова Віктор Анушкевичус на відкритті подякував організаторам фестивалю, що вони обрали Івано-Франківськ.
“Місто активно розвивається. Це – завдяки місцевим громадським активістам та ініціативній молоді, – сказав він. – Сподіваюся, гості отримають чудові враження від перебування в Івано-Франківську – найкращому місті в Україні та світі”.
У свою чергу заступник керівника відділу культури Посольства Німеччини Даніель Лісснер подякував місту Івано-Франківську за відкритість заходу.
“Раді, що цей фестиваль відкрився, в тому числі, завдяки коштам Міністерства закордонних справ Німеччини”, – додав він.
Основна мета фестивалю – розвиток громадянського суспільства та налагодження суспільного діалогу. У рамках “МітОсту” представники недержавних організацій з різних країн спілкуються, обмінюються досвідом, навчаються та діляться знаннями з місцевими мешканцями, а також гості знайомляться з українською культурою. Зокрема, на відкритті фестивалю вони послухали відомого цимбаліста Петра Сказківа.
Вже сьогодні, 24 вересня, о 10 годині в “Арена-центрі” громадські організації з різних куточків України розповідатимуть про свої ініціативи на “Ярмарку партнерства”. Ввечері можна буде переглянути документальні фільми про мігрантів.
З програмою фестивалю можна ознайомитися за посиланням.
Як відомо, “МітОсту” передував форум “Юкрейн Леб”, на якому лекції прочитали відомий історик Ярослав Грицак, грузинський конфліктолог Мамука Арешидзе та письменник Тарас Прохасько.
Також у рамках форуму громадські активісти з різних країн напрацьовували свої візії розвитку України.