В Івано-Франківську учасникам АТО та їхнім родинам безкоштовно допомагатимуть юристи Української Гельсінської спілки

Автор: Людмила Баран

26 Сер, 2014 13:27

Поділитись публікацією
В Івано-Франківську учасникам АТО та їхнім родинам безкоштовно допомагатимуть юристи  Української Гельсінської  спілки

У місті відкрилася Громадська приймальня Української Гельсінської спілки з прав людини. Фахівці проводитимуть консультації та надаватимуть захист у суді мешканцям Івано-Франківської області, чиї права було порушено.

Читайте також: Франківський газовик розповів, як працював під час війни в Афганістані (ФОТО)

“Багато людей зацікавлені у безоплатній правовій допомозі. Це та частина роботи, якій ми віддаємо найбільше часу та зусиль”, – зазначив на прес-конференції 26 серпня Максим Щербатюк, програмний директор Української Гельсінської спілки.

За його словами, організація вже 10 років працює для захисту прав людини. Має мережу громадських приймалень, які працюють за єдиними професійними стандартами, у 17-ти регіонах України. Веде справи не лише на державному, але й на міжнародному рівні, зокрема представляєінтереси українців у Європейському суді з прав людини.

У Громадській приймальні досвідчені юристи та адвокати будуть надавати інформаційну підтримку, допоможуть підготувати необхідні документи – позовні заяви, скарги. Правозахиснии зараз націлюють свою роботу на  юридичну підтримку військових, які беруть участь в АТО,  та їхніх родичів.

Також у складних випадках  представлятимуть інтереси клієнтів в органах судової влади.  Кошти на це виділяє Фонд стратегічних справ Гельсінської спілки.

Втім, робота Громадської приймальні матиме обмеження щодо тематики. На першому місці – захист прав людини, стосунки між державою і людиною. Юристи не розглядатимуть випадків щодо господарських відносин, податкову, бізнесову, земельну судові сфери, якщо тільки не побачать у справах порушень прав малозахищених верств населення.

Як повідомив Максим Щербатюк, зараз найбільше представництва Гельсінської Спілки працюють над соціальними справами. Велика кількість звернень – від переселенців, яким допомагають переоформити документи. У   Громадській приймальні в Івано-Франківську вже йде робота над кількома справами, що стосуються учасників АТО, соціальних пільг, трудових відносин. Наразі ними займається лише один правозахисник Юрій Вацик, але його  підтримує ціла мережа Спілки.

Громадська приймальня працюватиме з понеділка до п’ятниці, з 8.30 до 17.00, на площі Міцкевича, 8.

Відкриття Громадської приймальні УГСПЛ в Івано-Франківській області стало можливим завдяки співпраці з ТОВ «Лекс Консалтинг», визнаної  одним з лідерів України у сфері податкового права за результатами міжнародного рейтингу The Legal 500, та фінансовій підтримці Шведського агентства міжнародного розвитку SIDA.

 “Хто потребує допомоги і не має знайомих юристів, той може звертатися в Громадську приймальню. Досвід Гельсінської спілки є тилом, що дозволить надавати високопрофесійну допомогу”, – зауважив на прес-конференції  адвокат Володимир Костюк, керівник ТОВ «Лекс Консалтинг».