В Івано-Франківську відбудеться унікальний для України фестиваль “Оле Довбуш”

Автор: Людмила Баран

19 Aug, 2014 17:58

Поділитись публікацією
В Івано-Франківську відбудеться унікальний для України фестиваль “Оле Довбуш”

У рамках святкування Дня незалежності 23-24 серпня в Івано-Франківську триватиме Фестиваль волі “Оле Довбуш”.

Читайте також: Селище Кути втретє ініціювало створення об’єднаної громади (ФОТО)

Заходи фестивалю відбуватимуться у трьох локаціях у місті: у музеї Олекси Довбуша на вулиці Гетьмана Мазепи, на  площі біля Ратуші, а головна сцена фестивалю – площа перед адмінбудівлею на вулиці Грушевського.

За словами організаторів, концерт “під гаслом високого духу” очолить київський гурт “Кому Вниз”. Також виступатимуть команди “Кораллі”, “Гуцули”, “Триставісім”.

Крім того, буде насичена спортивна складова, будуть виступи кінної кавалерії, костюмовані заходи,  парад вишиванок, програма для дітей, пізнавальні заходи і пригощання стравами карпатської кухні. Під час фестивалю також збиратимуть кошти на потреби учасників АТО, зокрема, відбудеться благодійний аукціон робіт учнів художнього училища.

Як повідомили організатори на прес-конференції 19 серпня, бюджет фестивалю склав 100 тисяч гривень. З них – 30 тисяч надійшли із бюджету міста на влаштування сцени, інформаційну підтримку та оренду спортивного обладнання. Зважаючи на події в Україні, розмах і вартість фестивалю скоротили, спочатку він мав коштувати 300 тисяч гривень.

“Знаю, що є різні думки стосовно того, чи варто у теперішній ситуації проводити фестиваль. Али ми зараз маємо підтримати українські національні традиції, і все має бути на високому рівні”, – зауважив заступник міського голови Руслан Панасюк.

Як зазначив начальник управління туризму Володимир Устинський, фестиваль привабить туристів до Івано-Франківська, планується, що до міста завітає мінімум 15-20 тисяч гостей.

“Своєю новизною Фестиваль волі Оле Довбуш має привабити людей. Жодне інше місто, ні Київ, ні Львів не можуть зробити щось подібне”, – зауважив Володимир Устинський.

За словами директора фестивалю Віталія Чупака, фестиваль – це данина опришкам і рухові визволення від гніту, він має піднести  дух українців. Також фестиваль буде цікавим не лише для українців, але й для закордонним  шанувальникам європейської героїки.

Планова програма святкувань у дні проведення заходу 23-24.08.14 (субота та неділя):

23.08. 2014 – Субота

13:30 -14:30 – святкове віче на площі Ринок (залучені діячі мистецтв, громадські організації, артисти, організатори, духовий оркестр, трембітарі);
14:30 – 15:00 – Урочиста хода (парад) центральною частиною міста до місця проведення фестивалю (маршрут: площа Ринок, Вічевий майдан, вул.Незалежності, вул.Лепкого,вул.Гаркуші,вул.Грушевського, Площа білого дому)
Урочисте відкриття фестивалю та полотна із зображення Оле Довбуша у місті – навпроти будівлі Міської Ради та Обласної державної адміністрації(полотно повинно стати нагадуванням про відповідальність органів влади перед громадою та народом, інакше «ПРИЙДЕ ОЛЕ ДОВБУШ»…) Залучені – духовий оркестр, трембітарі, костюмовані в опришків групи артистів, колона спортсменів-силовиків, кіннота (група артистів-спортсменів на конях);

Робота сцени фестивалю (площа перед Білим Будинком)

15:00 – 18:00 – спортивні змагання, силові вправи, історичні вікторини, етно-ярмарок (30 сувенірних будиночків)
18:00 – 23:00 – концерт рок-гуртів:18:00 – 19:00 – ГУЦУЛИ (м. Косів)

19:10 – 20:10 – ТРИСТАВІСІМ (м. Ужгород)
20:20 – 21:20 – КОРАЛЛІ (м. Івано-Франківськ)
21:30 – 23:00 – КОМУ ВНИЗ (м. Київ)
23:00 – 1:00 – ніч українського кіно в форматі проекту КІНО-ФМ (на площі Бастіон)
Ведучий – М’яч Дредбол.

24.08. 2014 – Неділя

Робота сцени фестивалю (площа перед Білим Будинком)

13:00 – 18:00 – виступи дитячих колективів, історичні вікторини, етно-ярмарок, кінні атракції
18:00 – 20:00 – вручення відзнак, нагородження переможців 1-го дня фестивалю
20:00 – 23:00 – виступи Dj команд, феєрверк;
23:00 – 1:00 – ніч українського кіно в форматі проекту КІНО-ФМ (на площі Бастіон)