В Івано-Франківську відбулася експертна дискусія «Як обрати чесний Парламент?»

Автор: Турій Роман

21 Aug, 2014 16:13

Поділитись публікацією
В Івано-Франківську відбулася експертна дискусія «Як обрати чесний Парламент?»

Сьогодні про основні небезпеки та виклики, які можуть чекати суспільство на виборах до Парламенту говорили Олег Рибачук, Ігор Ткач і Тарас Случик. Серед основних проблем експерти назвали неефективну виборчу систему, високий прохідний бар’єр у Парламент, непрозорість фінансування та неконтрольованість політичної реклами.

На початку дискусії Ігор Ткач – ­ член правління Івано-­Франківської обласної організації «Комітет виборців України» закцентував увагу на тому, що найбільша фальсифікація відбувається не в сам день виборів, а під час їх підготовки. Він зазначив, що і цього разу буде присутній найефективніший прийом – масова скупка голосів і використання адмінресурсів.

Експерт Інституту Політичної Освіти Тарас Случик припустив, що 4-го вересня на засіданні ВР не буде прийнятий новий Закон України «Про вибори народних депутатів України». Скоріш за все можуть бути внесені зміни до чинної редакції закону, і в нас залишиться мажоритарно-пропорційна виборча система. Також політолог зазначив, що вона не є ефективною, і що депутати через страх перед втратою свого ласого місця не проголосують за систему з відкритими списками.

А колишній віце-прем’єр- міністр Олег Рибачук наголосив, що у передвиборчій програмі Порошенка основними пунками якраз були: негайна ратифікація  Угоди про асоціацію з ЄС і зміна системи на пропорційну виборчу систему з відкритими списками. Рішучих дій з боку Президента він не бачить, адже ці два пункти ще досі не виконані.

Також Рибачук вважає 5-ти відсотковий прохідний бар’єр в даних умовах дискримінаційним. Адже він не дозволить новим людям пройти в Парламент.

Тому, хто прийде в новий Парламент залежить від свідомих рішень громадян, які будуть обирати чесних народних депутатів, обирати думаючи і по совісті.