В Івано-Франківську відбулася прем’єра опери “Йов” (ФОТО)

Автор: Людмила Баран

13 Чер, 2016 08:30

Поділитись публікацією
В Івано-Франківську відбулася прем’єра опери “Йов” (ФОТО)

Кульмінацією фестивалю “Порто Франко Гогольфест” стала опера-реквієм “Йов”. 12 червня  Івано-Франківський драмтеатр був переповнений.

В основу опери покладено старозавітний сюжет про Йова, якого Бог випробовує різними стражданнями, але той все одно не втрачає віри. З допомогою співу, гри на віолончелі, ударних, роялі виконавцям вдалося передати глядачам тривогу, біль, а згодом, все-таки, радість біблійного персонажа.

Як розповідав раніше “Галці” один із співавторів опери Ілля Разумейко, сюжет має зв’язок з подіями в України: «Там йдеться про страждання, але в кінці хороший кінець, хеппі-енд. Це те, чого Україна зараз потребує, вона має пройти випробування і вийти на якийсь світлий фінал. Він у нас в опері світлий, і в Біблії також світлий – Бог повертає Йову все, що він мав. Тому меседж позитивний, що треба не здаватися, треба вірити».

Шість співаків – Мар’яна Головко (сопрано), Анна Марич (сопрано), Олександра Мельє (мецо-сопрано), Андрій Кошман (баритон), Руслан Кірш (баритон), Євген Рахманін (бас) – озвучували канонічні латинські тексти.

У “Йові” поєдналися різні музичні стилі – від авангарду до фольклору, року, тріп-попу.

Незвичною видавалася гра на роялі: по клавішах били кулаками і ліктями, смикали за струни та  ударяли по них паличками, вистукували ритми по корпусу інструмента. У перервах між музичними композиціями акторка Єлизавета Курбанмагомедова зачитувала уривки з біблійної книги “Йова”.

По завершенні дійства зал вибухнув аплодисментами, гучними й тривалими. На сцену вийшов режисер Влад Троїцький.