В Івано-Франківську відбувається Всеукраїнська студентська олімпіада з акушерства та гінекології (ФОТО)

Автор: Єва Жасминова

19 Кві, 2019 14:01

В  Івано-Франківську відбувається Всеукраїнська студентська олімпіада з акушерства та гінекології (ФОТО)

В Івано-Франківському національному медичному університеті 18-19 квітня відбувається II етап Всеукраїнської студентської олімпіади з акушерства та гінекології.

В Івано-Франківську зібралися кращі майбутні акушер-гінекологи з усієї України.

Участь беруть 35 студентів з абсолютно всіх вищих медичних навчальних закладів України. Це переможці першого етапу предметної олімпіади, який відбувався у кожному університеті окремо. До журі олімпіади входять професори і науковці з Івано-Франківська та інших медичних вишів держави.

Як розповідає голова журі, завідувач кафедри акушерства та гінекології ім. І.Д. Ланового, професор Наталія Геник, II етап олімпіади у свою чергу складається з трьох етапів. Спершу студенти в симуляційному центрі Івано-Франківського обласного перинатального центру на спеціальних фантомах демонструють свої дії при невідкладних станах в акушерстві.

«Цього ми вибрали для студентів доволі складний і загрозливий стан — дистоція плечиків, коли народжується голівка, а плечовий пояс не можна звільнити, — говорить Наталія Геник. — У таких випадках в дитини можуть бути паралічі, вона може стати інвалідом, або й загинути. Якщо лікар за 6-7 хвилин не звільнить плечовий пояс, дитина може загинути. Цей стан тяжко передбачити, і лікар має швидко зорієнтуватися і правильно провести всі необхідні прийоми. Саме ці знання і показують сьогодні наші студенти».

19 квітня, на олімпіаді відбудуться два наступні етапи, які є теоретичними. Спершу студенти матимуть комп’ютерне тестування, а також вирішуватимуть дві ситуаційні задачі на комп’ютерній програмі «Віртуальний пацієнт». Після цього відбудеться третій етап, своєрідний фінал, — 10 кращих студентів відкрито перед членами журі та усіма учасниками в усній формі демонструватимуть своє клінічне мислення з вирішення ситуаційних задач в акушерстві та гінекології.

ІФНМУ приймає цю олімпіаду вже третій рік поспіль. Уже наступного року за рішенням Міністерства охорони здоров’я цю «олімпійську» естафету прийме інший медичний заклад вищої освіти, пишуть на сайті вишу.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...