В Івано-Франківську відкрили пам’ятну дошку подружжю підпільників-націоналістів (ФОТО)

Автор: Турій Роман

23 Лют, 2017 13:15

Поділитись публікацією
В Івано-Франківську відкрили пам’ятну дошку подружжю підпільників-націоналістів (ФОТО)

Сьогодні, 23 лютого, на фасаді будинку на вулиці Довгій,83 відбулося відкриття анотаційної дошки громадським діячам, політв’язням, членам Української Гельсинської спілки – подружжю Вінтонів.

Читайте також: “Чекаємо змін у законодавстві, щоб запустити новий маршрут з подарованих автобусів”, – Марцінків

Богдан-Зеновій Іванович Вінтонів та Оксана Володимирівна Вінтонів (з дому Зенюк) – члени ОУН, виступали проти радянської влади, розповсюджували листівки та літературу на патріотичні теми у боротьбі як із німецькими, так і з російськими окупантами. Обоє заарештовані та проходили заслання у Воркуті ( 10 років), де й познайомилися та одружилися. У них народилася єдина донька Лілія Вінтонів ( в заміжжі Сліпенчук ), яка розповіла “Галці” про своїх батьків:

“У них було дуже тяжке життя. Вони з дитинства зразу перейшли в доросле життя. Маму забрали в 1945 році, батька в 1948 році. І так вони провели свої молоді літа на засланні. Навіть у Воркуті, в таборі, вони вели діяльність за незалежність,в тих важких умовах, в яких вони жили. Вони виборювали хоч щось, аби той московський уряд їм облегшив перебування. Ця боротьба полягала в тому, щоб повернутися назад додому. Я щиро вдячна моїм батькам, що виховали мене, як щиру українку. Для моїх батьків незалежність України була великою радістю”.

На заході були присутні жителі міста, молодь і мер Руслан Марцінків.

“Ми тільки зараз відновлюємо ту історичну пам’ять. Пам’ять про наших героїв, про наших батьків, про наших дітей та наших предків. Бо пам’ять така річ, яка швидко забувається. Але саме ця програма покликана зберегти пам’ять, пам’ять для молоді. Саме в цьому будинку жили люди, які не зламалися системі, які мали характер, які мали мужність. А таких насправді небагато людей. Ті, які готові йти проти вітру, ті, які готові йти за правду”, – зазначив міський голова.

До слова, в рамках програми “Івано-Франківськ – місто героїв”, за останні три роки встановили вже понад 60 анотаційних дошок.

Текст: Назар ГОЛОВЧИНСЬКИЙ