В Івано-Франківську відкрили центр ядерної медицини, де можна дослідити більшість органів і систем людини (ФОТО)

Автор: Застава Максим

29 Жов, 2018 15:38

Поділитись публікацією
В Івано-Франківську відкрили центр ядерної медицини, де можна дослідити більшість органів і систем людини (ФОТО)

 У п’ятницю, 26 жовтня, в Івано-Франківську урочисто відкрили Прикарпатський центр ядерної медицини “Євроклінік”.

Розташований заклад між Прикарпатським клінічним онкологічним і обласною психоневрологічною лікарнею №3 на вулиці Медична, 15. Даний заклад оснащено сучасним однофотонним емісійним комп’ютерним томографом (SPECT) провідної американської фірми “General Electric”.

За його допомоги можна провести радіоізотопні дослідження практично всіх органів і систем людини. За словами головного лікаря центру Андрія Белегая, це перший такий заклад не тільки на Прикарпатті, а й у цілому Західному регіоні.

“Наші пацієнти – це переважно люди з онкологічною патологією. Але також може бути широкий спектр досліджень для осіб з іншими хворобами. Радіонуклідні методи дослідження показані при хворобах серця, головного мозку, захворюваннях нирок і печінки”, – каже Белегай.

Лікар каже, вартість дешевша ніж в інших подібних приватних клініках. Середня ціна дослідження в “Євроклінік” – три тисячі гривень.

“Тепер пацієнту не потрібно їхати у Київ на діагностику, яка там вартує дорожче. Це економічно вигідніше, адже варто врахувати ще й вартість дороги”, – додає Андрій Белегай.

Головний лікар Прикарпатського клінічного онкологічного центру сподівається, що з даним закладом вдасться співпрацювати, адже обладнання дійсно унікальне навіть в масштабах цілої України

“Вигідною відмінністю однофотонної емісійної комп’ютерної томографії від інших методів діагностики є розпізнавання патологічного процесу на ранніх стадіях захворювання, тобто до того моменту, як хвороба встигла себе проявити”, – пояснює Романчук.

Дослідження проводиться шляхом введення у кров пацієнта невеликої кількості речовини з радіоактивною міткою, яка накопичується в пошкоджених або здорових тканинах. Накопичення реєструється спеціальним чутливим приладом – гамма-камерою. Гамма-камера створює «фотографічне» зображення органів людини, які накопичили введений препарат, що може відображатися в 3D режимі.

“Введена речовина є практично безпечною для пацієнта, не викликає алергічні реакції і швидко виводиться з організму після дослідження, що забезпечує мінімальне променеве навантаження. Процедура сканування кісток скелету і інших органів протікає безболісно та комфортно”, – пояснюють медики.

Сама процедура – від введення радіофармпрепарату до початку дослідження – займає від 30 хвилин до трьох годин, в залежності від виду обстеження. Це необхідно для того, щоб введена речовина розподілилася в тілі людини. Протипоказанням до обстеження є тільки вагітність.