В Івано-Франківську відкрили виставку ліжникарства (ВІДЕО)

Автор: Єва Жасминова

26 Гру, 2020 11:09

В Івано-Франківську відкрили виставку ліжникарства (ВІДЕО)

Теплі, барвисті та екологічно чисті ліжники на виставку до Івано-Франківська привезли із Косівщини. Там у селі Яворів століттями займаються цим мистецтвом.

Ганна Копильчук знає все про карпатські покривала, за 42 роки жінка виткала більше 5 тисяч ковдр з овечої вовни. Процес, каже жінка важкий і тривалий.

“Спочатку треба 10 кілограмів немитої вовни, але стриженої, довгої, карпатської. Потім її треба помити і висушити, по сортувати по кольорах: ми відбираємо біленьку – окремо, дуже сіру – окремо. Потім ми її граблюємо, це – єдиний механізований процес в нашому виробництві. Далі вовну за бажанням фарбують і беруться ткати на спеціальному верстаті, потім висушують, вичісують”, – розповідає майстриня Ганна Копильчук.

Фахівці в цій галузі кажуть, що яворівським майстрам вдалося добре зберегти традиції ліжникарства і навіть більше популяризувати їх, пише Галка з посиланням на 402 канал.

Директор центру народного мистецтва «Гуцульська ґражда» Василь Лосюк каже, що раніше ліжники були суто інтер’єрними окрасами, а зараз говоримо про це, як про витвір мистецтва.

“Раніше була ужитковість та обрядовість, певні інтер’єрі рішення: його виставляли на стіни хати, застеляли ним ліжка, а тепер ми говоримо за ліжник мов за витвір мистецтва. Це є великий крок вперед, це рух. Він тепер використовуються у всіх планах, і в мистецькому зокрема”, – каже Василь Лосюк.

Виставка триватиме до 12 січня. Переглянути експонати можна буде в Івано-Франківському краєзнавчому музеї.

Більше дивіться у відео 402 каналу:

 

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram та Instagram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...