В Івано-Франківську відкриється ресторан із сотнею власників

Автор: Людмила Баран

15 Jul, 2014 20:58

Поділитись публікацією
В Івано-Франківську відкриється ресторан із сотнею власників

Учасники середовища “Тепле місто” 15 липня презентували проект “Urban Space 100”. Це –  громадський ресторан, засновниками якого будуть 100 звичайних людей. 

Читайте також: У Франківську в «Містечку центральному» заклали капсулу у фундамент нової сучасної школи (ФОТО)

Новий ресторан буде платформою для спілкування проактивних людей міста. В ньому діятиме книгарня, кав’ярня та крамниця з українськими рукодільними сувенірами. Зароблені рестораном кошти направлятимуть на корисні проекти для розвитку Івано-Франківська: реставрація будинків, благоустрій та багато іншого.

До проекту вже долучилися  15 суспільно активних іванофранківців. Їхні досьє можна переглянути на сайті ініціативи: urbanspace.if.ua Всього повинно бути 100 засновників, кожен з яких має вкласти 1 тис доларів в бюджет проекту.

Люди, які здійснять фінансування, будуть збиратися раз на місяць на віче, щоб вирішити, для яких саме проектів підуть доходи закладу. Управління здійснюватиме компанія “23 ресторани”, яка подала цю ідею. В статуті проекту передбачено, що учасники зможуть змінити компанію з управління, якщо ця їх не влаштовуватиме.

“Проект “Urban Space 100″ стане успішним прикладом об’єднання громади довкола спільної ідеї. Ми прості мешканці, які вирішили спробувати таку авантюру. Всі, кому цікаво, можуть долучатися до неї”, – говорить Юрій Филюк, один з ініціаторів проекту.

Організатори проекту також зазначають, що до діяльності “Urban Space 100” можна долучитися не тільки у ролі засновника, пізніше можна буде прийти, випити кави, і це допоможе корисній для міста справі.

Відкриття ресторану поки що  запланували на 15 листопада 2014 року. Приміщення для нього ще шукають. Воно повинно мати площу 150-200 квадратних метрів і розташовуватися в центрі міста.

“За нашими даними, у світі досі ще не було ресторану, який би мав сотню власників. Це абсолютно унікальна ідея”, – зауважив Юрій Филюк.

 фото – Юрій Гриньків

 

Теги: