В Івано-Франківську відзначили Всесвітній день бідних (ФОТО)

Автор: Андрій Макітра

20 Nov, 2023 09:59

Поділитись публікацією
В Івано-Франківську відзначили Всесвітній день бідних (ФОТО)

19 листопада в Івано-Франківську бідні та бездомні взяли участь у спільній молитві та частуваннях. Таким чином, спільнота св. Егідія відзначила Всесвітній день бідних.

Про це пише Галка з посиланням на пресслужбу спільноти Святого Егідія.

День відзначався у Києві, Львові та Івано-Франківську. У подіях взяло участь більше 300 бідних. Цей день у 2017 році започаткував Папа Римський.

“Бог ставить в центр віри бідного. Саме тому сьогодні ми збираємося разом з бездомними та потребуючими, разом молимося та слухаємо. Бідні мають обличчя, історії, серця і душі. Вони такі ж брати і сестри і ми разом переживаємо цей важкий для усіх нас час”, – розповів голова Спільноти святого Егідія в Україні Юрій Ліфансе.

Також у цьогорічному зверненні Папа Франциск згадав про «людей, які живуть у зонах бойових дій, особливо дітей, позбавлених мирного сьогодення та гідного майбутнього».

Всесвітній день бідних відзначали у Києві, Львові та Івано-Франківську. У подіях взяло участь більше 300 потребуючих людей.

Довідково: Спільнота святого Егідія – міжнародна організація, яка є у більш, ніж 70 країнах світу. Виникла у 1968-му році в Римі. Відома допомогою бездомним, літнім, дітям, мігрантам і тд. В Україні виникла у 1991-му році. Крім Івано-Франківська, є також у Києві та Львові. Спільнота святого Егідія щотижня роздає близько 1000 порцій їжі потребуючим на вулиці. З початком широкомасштабного російського вторгнення Спільнота надавала гуманітарну допомогу в усі області України: продуктами, одягом, засобами гігієни, ліками.

До слова, 25 серпня під час виступу перед учасниками десятого всеросійського дня католицької молоді в Санкт-Петербурзі Папа Франциск назвав їх (цитата:) “нащадками великої росії: великої росії святих, правителів, великої росії Петра І, Катерини ІІ, тієї імперії – великої, освіченої, великої культури та великої людяності” і закликав: ніколи не відмовлятися “від цієї спадщини”.

“Ви – нащадки великої Матінки росії”, – сказав Папа Франциск.

Згодом у Ватикані заявили, що Папа, (цитата:) “мав намір заохотити молодь зберігати і розвивати те позитивне, що є у великій російській культурній і духовній спадщині, і аж ніяк не звеличувати імперіалістичну логіку”.

Також у квітні 2022 року під час Хресної ходи у Ватикані, хрест під час 13-ої стації тримали сім’ї українки та росіянки. Це на думку Ватикану мало символізувати “примирення” народів росії та України.

*Головне фото із мереж інтернет.