В Івано-Франківську вперше виставлена така багатогранна експозиція Петра Сахра – Тетяна Маник

Автор: Турій Роман

14 Чер, 2014 10:17

Поділитись публікацією
В Івано-Франківську вперше виставлена така багатогранна експозиція Петра Сахра – Тетяна Маник
Музей мистецтв Прикарпаття відкрив виставку художника Петра Сахра.

В її експозиції 43 роботи, лише дві з них – із фондів музею, решта – маловідомі, з приватної колекції його родини, які вперше виставили в Івано-Франківську.

Про це повідомила куратор виставки, молодий науковець Тетяна Маник.

«В Івано-Франківську вперше виставлена така багатогранна експозиція Петра Сахра. Тут – етюди, ескізи, незавершені і невідомі роботи. Більшість полотен належать родині художника. Серед них – «Портрет матері» . Це – одна з його ранніх робіт. Є і незавершений портрет , який став останньою роботою Сахра – «Портрет Девдюка», – розповідає Тетяна Маник.

За її словами, ініціатива відкриття виставки Петра Сахра належить його сину Ярославу та невістці Оксані. Вони переконані: пам’ять про батьків не згасне. Родина мріє видати монографію або каталог робіт батька, про якого майже нічого не відомо.

Вперше виставку Петра Сахра презентували у 1988 році, вже по смерті художника. Втім, в його житті завше панувало мистецтво та творчість. Перші свої роботи митець створював під керівництвом учителя імпресіоніста Олекси Новаківського. Працював на Косівщині, де й народився. Перевагу віддавав реалізму, краєвидам рідної Гуцульщини, її колоритним обрядам та побуту. Герої художника – у народному одязі та вишитому вбранні. Діти пригадують, в майстерні батька завжди було по 3-4 мольберти, за якими він працював, поряд – альбоми з замальовками, ескізами та начерками. На полотнах Петра Сахра, кажуть художники, немає «ані сірості, ані болота». Їх особливість – чудовий колорит та оригінальна композиція, що створює настрій, рух та передає безмежний простір.

Теги: