В Івано-Франківську вперше за 10 років відзначили Міжнародний день людей з синдромом Дауна (ФОТО)

Автор: Турій Роман

21 Бер, 2016 16:27

Поділитись публікацією
В Івано-Франківську вперше за 10 років відзначили Міжнародний день людей з синдромом Дауна (ФОТО)

Сьогодні, 21 березня, в Івано-Франківську на Вічевому майдані влаштували акцію підтримки до Міжнародного дня людей з синдромом Дауна.

На головній площі міста зібралися дітки з синдромом Дауна, їхні батьки та небайдужі франківці. Учасники акції  отримали жовті кульки та кольорові шкарпетки, як символ синдрому, а для наймолодших влаштували співи та танці.

“Сьогодні міжнародна спільнота відзначає День людини з синдромом Дауна. Цей день у світі відзначають вже протягом останніх 10 років. Ми сьогодні зібралися на Вічевому майдані, щоб показати, що в Івано-Франківську також є дітки з синдромом Дауна. Вони є, вони красиві, вони щасливі, вони живуть разом з нами. Ми хочемо звернути увагу суспільства і показати, що це звичайні дітки”, – розповідає матір хлопчика з синдромом Дауна, Галина Мондюк.

Жінка розповідає, що основною проблемою, з якою доводиться стикатися таким діткам та їх родичам, є соціальні ярлики та стереотипи. Проте з кожним роком ситуація змінюється, суспільство стає комфортнішим для людей з особливими потребами.

“Вони всі люблять, вони вчать нас любити, вчать нас розуміти і переосмислювати наше життя”, – каже пані Галина.

Левова частка учасників дійства дітки з особливими потребами з спільноти “Дар любові” міжнародного руху спільнот “Віра і світ”.

“Ініціатива щось організувати в Івано-Франківську в цей день надійшла від батьків. Ми підхопили цю ідею, вирішили вийти в люди і показати, що такі люди існують, що вони є класні. Щоб суспільство звертало на них уваги, а не вмикало режим замовчування”, – каже приятель спільноти Марія Степуляк.

Волонтери сподіваються, що сьогоднішня акція стане поштовхом для організації і проведення подібних акцій і заходів за участі діток з синдромом Дауна регулярно.