27 липня в місті встановили ще одну анотацій ну дошку в рамках програми «Івано-Франківськ – місто Героїв». Цього разу уславили першого директора Станіславської обласної бібліотеки Василя Пашницького. Саме й на фасаді Івано-Франківської обласної бібліотеки імені Івана Франка й встановлено інформаційну дошку. Традиційно участь у відкритті взяв народний депутат України від фракції ВО «Свобода» Руслан Марцінків.
Читайте також: “За мову вбивали і вбивають”: скандал через російську у франківському медичному університеті (ЩО ВІДОМО)
Василь Пашницький – не тільки був бібліотекарем. Народився він у 1903 р. у с. Вовчинцях (нині у межах Івано-Франківська) в родині бідного шевця. Після закінчення виділової школи вступив до Станіславської української державної гімназії. Проте навчання перервала Перша світова війна. Як тисячі свідомих молодих галичан, що добровільно зголошувались до лав Легіону Українських Січових Стрільців, п’ятнадцятирічний Василь з гімназійної лави іде на фронт. Разом з Українською Галицькою Армією він проходить важкий шлях її перемог і поразок. У 1927 р. Василь Пашницький стає студентом Львівського університету. Після закінчення університету Василь Пашницький повертається до Станіслава і починає викладати польську мову і літературу в українській державній гімназії, а згодом стає вчителем української мови і літератури у новоорганізованій українській торговельній гімназії. З 1940 року Василь Пашницький – директор обласної державної бібліотеки. Щоправда, саме за зберігання та популяризацію українських книжок він і поплатився волею та життям. 22 червня 1941 року його заарештували, а потім розстріляли. І тільки 17 квітня 1991 р. він був реабілітований посмертно.
Народний депутат України Руслан Марцінків під час виступу зауважив, що саме в рамках ініційованої програми «Івано-Франківськ – місто Героїв» вдається вшановувати багатьох Українських Героїв.
«Як бачимо, ми намагаємося встановлювати дошки не тільки історичним постатям чи діячам культури, але й науковцям та бібліофілам», – наголосив Руслан Марцінків.
Більше інформації жителі міста можуть прочитати за допомогою спеціального QR-code, який містить посилання на спеціально розроблений сайт – geroi.if.ua.
Традиційно нововстановлену дошку освятили священики. Народний депутат України Руслан Марцінків запевнив, що попереду буде споруджено ще чимало таких дощок не менш цікавим особистостям.