В Івано-Франківську з’являться нові туристичні вказівники та пілони для самостійних екскурсій (ФОТО)

Автор: Людмила Баран

08 Oct, 2014 11:41

Поділитись публікацією
В Івано-Франківську з’являться нові туристичні вказівники та пілони для самостійних екскурсій (ФОТО)

З допомогою аудіотурів п’ятьма мовами світу у місті хочуть збільшити кількість індивідуальних туристів.  

Читайте також: Працівники прикарпатської судової охорони перерахували одноденну зарплату на допомогу для медиків

У міськвиконкомі 8 жовтня відбулася презентація  інформаційних покажчиків та  туристичних аудіотурів Івано-Франківськом. У рамках проекту, який фінансується місцевою владою та ЄС, у місті збираються обладнати два туристичні маршрути для екскурсій невеликих груп людей. Один називатиметься “Івано-Франківськ загадковий”. Інший – “Івано-Франківськ для закоханих”.

Для супроводу аудіоекскурсій планують встановити пілони, таблички на стовпах та фасадах будинків. Вони міститимуть  інформацією про історичні пам’ятки Івано-Франківська англійською та українською мовами. Підійшовши до такого вказівника, можна буде в навушниках  прослухати легенду, пов’язану з певним місцем. Всі покажчики будуть витримані в одному стилі, матимуть шоколадно-коричневий колір.  На них з бюджету міста виділяється близько 76 тисяч гривень.

Всього планується встановити 60 вказівників та закупити 85 плеєрів. Пристрої для аудіоекскурсій видаватимуть під заставу у центрі туристичної інформації. Відомості про місто можна буде прослухати п’ятьма мовами: українською, польською, німецькою, англійською, російською.

За словами Лади Маланій,  експерта з маркетингу проекту, такі екскурсії будуть корисні не лише для іноземців, але й для іванофранківців, наприклад, школярів, які зможуть більше дізнатися про своє місто. Також вона висловила сподівання, що красиві таблички, які повідомлятимуть про історію будівель, вплинуть на містян, і вони приведуть до ладу фасади цих споруд.

Крім того,  організатори сподіваються, шо ці аудіотури допоможуть збільшити кількість індивідуальних туристів. “Ми хотіли, щоб завдяки цим аудіотурам місто заробляло. Слід врахувати, що з усіх відвідувачів – 75% становлять індивідуальні туристи”, – зауважила Лада Маланій.

Проект планують завершити до січня 2015-ого року. “Надіємося, що на різдвяні свята все буде готове, – зазначив Володимир Устинський, координатор проекту, начальник відділу туризму МВК. – Коли я бачу людину у місті з картою в руках – це дуже приємно. Але треба їй допомогти”.

Туристичні маршрути обладнають у рамках проекту «Східноєвропейські перлини: створення продуктів міського культурного туризму у транскордонному просторі». На його здійснення у шістьох містах України та Польщі  Євросоюз виділяє 400 тисяч євро. Крім Івано-Франківська, участь у ньому бере Коломия, Львів, Люблін, Замость, Пшемисль.