В Івано-Франківську збираються прийняти нові правила благоустрою

Автор: Людмила Баран

20 Aug, 2015 16:39

Поділитись публікацією
В Івано-Франківську збираються прийняти нові правила благоустрою

У міськвиконкомі 20 серпня відбулися громадські слухання нової редакції “Правил благоустрої міста Івано-Франківська”, які має затвердити міська рада.

Правила регулюють благоустрій та утримання парків, прибудинкових територій, кладовищ, рекреаційних зон, дитячих та спортивних майданчиків, вимоги до освітлення територій та будівель, тощо.

Розробником проекту є Департамент комунального господарства. Як зауважив заступник директора Департаменту Ігор Сенчук, зміна правил благоустрої назріла давно. Попередні правила були створені 2009 року. За основу нової редакції послужили затверджені Кабміном типові правила благоустрою. Основні зміни стосуються вивозу твердих побутових відходів та утримання зелених насаджень.

На громадських слуханнях представниця підприємства з вивезення побутових відходів запропонувала, щоб межа утримання контейнерних майданчиків була не 5, а 2 метри від периметру майданчиків.

Член виконавчого комітету Вадим Войтик сказав, що важливими доповнення до Правил є розділ щодо проведення розкопок на дорогах. За його словами, це дуже сильно впливає на стан вулично-дорожньої мережі. Адже під час розкопок нівечать вулиці, тому цей процес потребує більшого контролю. Також важливим є розділ про звільнення незаконно захоплених об’єктів благоустрою, тобто самовільне розміщення кіосків.

Власнику книжкового магазину не сподобалося, що Правила зобов’язуть підприємців прибирати довкола своїх закладів, а пішоходів та велосипедистів,які розкидають сміття, неподалік ніхто не штрафує. Він запропонував не приймати правил, поки не діятиме закон про муніципальну поліцію: «Для чого ставити смітники, якщо в них мало хто попадає?». Крім того,

Ще один присутній заявив, що ні у правилах, ні у законі, немає чіткого визначення, що є об’єктом благоустрою. Також він зауважив, що у запропонованому проекті документу немає порівняльної таблиці, що було, а що змінилося відповідно до нової редакції.