В Івано-Франківську журналістів навчатимуть працювати в умовах військового конфлікту
10 Сер, 2015 12:06
В Івано-Франківську 5-6 вересня відбудеться тренінг для журналістів та журналісток на тему «Особливості висвітлення в ЗМІ військового конфлікту, роль ЗМІ в подоланні негативних наслідків для суспільства».
В заході в якості лекторів/тренерів візьмуть участь відомі українські, польські журналісти, автори книг і збірок репортажів з зони АТО, досвідчені медіа-тренери і експерти. Про це йдеться на сайті Центру соціальних ітрудових досліджень.
Під час заходу будуть підніматися наступні теми:
– Особливості і ризики роботи журналістів в зоні збройного конфлікту.
– Міжнародне гуманітарне право і відповідальність за порушення законів і звичаїв війни, статус журналістів згідно міжнародного гуманітарного права.
– Мова ворожнечі і злочини на ґрунті ненависті, межі між свободою слова та мовою ворожнечі.
– Права внутрішньо переміщених осіб (переселенців), біженців з інших країн, особливості державної політики, зміни законодавства. Особливості висвітлення тематики біженців і переселенців в ЗМІ.
Тренери та експерти заходу:
– Артем Чапай, журналіст, письменник
– Максим Буткевич, медіа-тренер, правозахисник
– Яна Салахова, правозахисниця
– Тимур Короткий, експерт з міжнародного гуманітарного права
– Павло Пененжек, журналіст (Польща)
– Ігор Бурдига, журналіст
До участі запрошуються журналіст(к)и та редактор(к)и центральних і місцевих ЗМІ, а також фрілансер(к)и.
Участь у тренінгу є безкоштовною. Учасники заходу забезпечуються проживанням (дві доби), харчуванням, роздатковими матеріалами, також їм відшкодовуються транспортні витрати — проїзд поїздом (плацкарт або купе)
Для участі потрібно до 22 серпня 2015 року заповнити аплікаційну форму за посиланням. Кількість місць обмежена, тож відбір буде здійснюватись за результатами оцінки анкет кандидатів.
Відібрані кандидати отримають запрошення на тренінг з необхідною додатковою інформацією до 26 серпня 2015 року.
За додатковою інформацією звертатися: Віталій Атанасов, ЦСТД, 8(098)7194462 або [email protected] Організатори заходу – Проект «Граматика діалогу» Центру соціальних і трудових досліджень (Київ) за підтримки Фонду Рози Люксембург (Берлін).