В Івано-Франківську знову не визначилися з пам’ятником “Пожежникам-рятівникам” (ФОТО)

Автор: Турій Роман

11 Лют, 2019 11:20

Поділитись публікацією
В Івано-Франківську знову не визначилися з пам’ятником “Пожежникам-рятівникам” (ФОТО)

У понеділок, 11 лютого, у стінах міської ради конкурсна комісія мала визначити переможця ескізних проектів пам’ятного знаку “Пожежникам-рятівникам”.

Читайте також: Австрійські ковалі створили для Франківська дві квітки едельвейса (ФОТО)

Пам’ятник встановлять на вулиці Івана Франка між будинками №4 і №8, поблизу частини ДСНС. Оскільки нині на засідання комісії не прийшла достатня для прийняття рішень кількість експертів, на зібранні просто обговорили варіанти пам’ятника.

Автор однієї з робіт – скульптор Йосип Косович описав свій варіант пам’ятника, як ажерно-просторовий.

“На моєму ескізі зображений пожежник, який стоїть на драбині і гасить вогонь. Професія пожежника дуже небезпечна, і саме це я хотів показати у своїй роботі”, – каже Косович.

Він зазначив, що перед тим, як встановлювати оригінальний пам’ятник, створять картонну його версію і поставлять на зазначеній ділянці, щоб перевірити, наскільки вдала форма і розмір, інформує “Галка”.

“Фігура в розмірі у висоту до 2 метрів, загальна висота пам’ятника з постаментом буде 2.50 метрів. Пам’ятник буде або в бронзі, або в гранітній крихті – залежно від того, скільки буде виділено грошей”, – додав скульптор.

Художник Сергій Полуботько з однойменної творчої групи каже, вже подавав дві роботи на конкурс, однак раніше попросили підправити ескізи.

“Претензія була щодо великого розміру, нам не вдалося в них щось змінити, тому створили абсолютно новий ескіз. Пам’ятник собою буде представляти металевий куб, який віддалено нагадує місто, і атрибут пожежників – драбина, яка підноситься у небо. На ньому буде напис “Слава померлим і честь живим””, – каже Полуботько.

Він зазначив, 200 тисяч гривень коштуватиме виконання, 700 тисяч – вартість матеріалів. Це все сталь, висота понад два метри.

Заступниця директора департаменту містобудування Світлана Лосюк розповіла, основний критерій – наскільки добре пасуватиме той чи інший пам’ятник на вказаній локації.

“Фінансових обмежень, як таких, немає. Але якщо робота буде надто вартісна, розраховуємо на підтримку іноземних меценатів. За виготовлення пам’ятника візьмуться приблизно через два місяці після оголошення переможця”, – каже Лосюк.

Через недостатню кількість членів журі конкурс перенесли на вівторок, 19 лютого, на 11:00. 

Нагадаємо, міська рада ще у 2016 році прийняла рішення про встановлення пам’ятника і того ж року спеціальна комісія повинна буда визначити переможця. Однак з різних причин ескізні конкурси переносили.