В Коломиї назвуть вулицю на честь Героя України – військового льотчика Степана Тарабалки

Автор: Єва Жасминова

28 Jul, 2022 15:08

Поділитись публікацією
 В Коломиї назвуть вулицю на честь Героя України – військового льотчика Степана Тарабалки

Коломийська міська рада оголосила рішення про перейменування вулиць, назви яких мають характер русифікації чи колонізації. Одна з них може отримати ім’я Степана Тарабалки.

Він служив у бригаді тактичної авіації на Івано-Франківщині, був пілотом винищувача МіГ-29. У перші хвилини повномасштабного вторгнення російських загарбників піднявся в небо для боротьби з окупантами. У повітряних боях здобув славу сильного і відважного пілота, пише АрміяInform.

«Степан володів усіма найкращими якостями людини. Був добрим другом і колегою, прекрасним льотчиком, — розповіли його бойові побратими з бригади тактичної авіації. — 13 березня він загинув як герой у нерівному бою з рашистськими стерв’ятниками в небі над Житомирщиною. Заплатив найвищу ціну за свободу і незалежність рідної країни. 19 березня Президент України за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі присвоїв майору Степану Тарабалці звання Герой України посмертно».

Пропозиції назвати вулицю на честь льотчика-винищувача надійшли від громадських активістів. Військовослужбовці цю ідею підтримали.

«Степан Тарабалка народився і виріс у Коломийському районі. Навчався в Коломийському ліцеї імені Івана Грушевського, — розповіла начальник служби зв’язків з громадськістю Повітряного командування «Захід» Олександра Качмар. —У повітряних боях він писав історію нашої країни, Повітряних Сил ЗС України. Тепер наше завдання — зберегти цю історію для нащадків. Аби через десятки й сотні років майбутні українці знали правду про наш спротив, про принесені жертви, про наші перемоги. Ми щиро підтримуємо цю ініціативу — це гарна назва вулиці на честь дуже достойної людини і воїна. Наші представники брали участь у засіданні топонімічної комісії при Коломийській міській раді і розповіли всім його учасникам про подвиг Степана Тарабалки».

Члени комісії одностайно підтримали пропозицію про нову назву вулиці. Наступний етап — громадські слухання. Вони відбудуться 1 серпня в малій залі Коломийського міського палацу культури «Народний дім» (вул. Театральна, 27). Взяти участь у них можуть усі охочі.