В машині у терористів ми знайшли молитовники та церковну літературу московського патріархату. Як же можна так паплюжити віру – військовий

Автор: Турій Роман

12 Aug, 2014 08:35

Поділитись публікацією
В машині у терористів ми знайшли молитовники та церковну літературу московського патріархату. Як же можна так паплюжити віру – військовий

Надзвичайно неприємним сюрпризом для терористів став блокпост сил АТО на одному з ключових шляхів, що з’єднують міста Горлівка та Ясиновата. Тривалий час широкою чотирисмуговою магістраллю бойовики перевозили боєприпаси, зброю та все необхідне обладнання. Вже за десять хвилин існування блокпоста з Горлівки на великій швидкості прямувала легкова автівка. 

Читайте також: У мішках «Фонду помощи новороссии» розвідники ВСУ знайшли арсенал вибухівки (ФОТО)

Вони нас просто не помітили, – розказує боєць Андрій, який і сьогодні охороняє цей блокпост. – Адже ми дуже добре замаскували наші позиції. А коли вони побачили нас, то втікати цим маргиналам було нікуди.

Не зупинившись на сигнал постового, бандити обстріляли наших солдат з автоматів. Нажаль, одного нашого воїна поранили. У відповідь терористи отримали прицільний щільний вогонь групи прикриття. За кілька секунд легковик з трьома пасажирами перетворився на груду дірявого металевого брухту. Три шукача проросійських пригод не вижили. Оглядаючи легковик, військовослужбовці вилучили звідти не лише чималу кількість зброї, але й понад 20 кілограмів пластичної вибухівки та електродетонатори для підриву.

Те, що в автомобілі були росіяни – немає сумніву, – продовжив Андрій. – Всередині автівки ми знайшли надруковані в місті Краснодар книжки. Особливо нас вразило те, що люди, які намагалися вбити нас і які розстрілюють наших дітей, тероризують мирних мешканців роблять все це під прикриттям православної віри. В машині ми знайшли молитовники та церковну літературу московського патріархату. Як же можна так паплюжити віру!

Слід зазначити, що терористи були вдягнуті у російські однострої. А в машині залишились рештки їхніх десантних тільняшок тощо.

Відтоді блокпост став неспокійною точкою. Його мало не щовечора обстрілюють або з мінометів, або з БМ-21 «Град». Причому ціляться по куполам Української Православної Церкви. Стріляють як з Горлівки, так і з Ясинуватої. Кілька снарядів від російських «Градів» впали неподалік храму. Однак не зачепили його.

Ми розуміємо, що для бандитів, ми як кістка в горлі, – зазначив командир українських бійців «Палич». – Але звідси ми не відступимо. Шлях постачання для терористів перекрито надійно.

Місце для утримання позицій та блокування шляхопроводу бійці обрали найкраще. Втім, блокпост розташований неподалік населеного пункту і терористи не дуже переймаються влучністю пострілів. Від їх вогневих налетів вже знищено місцеву середню школу, постраждали деякі будинки. Та люди підтримують наших солдат.

Я продавець в місцевому магазині, – розповідає пані Наталя. – Наші хлопці, на відміну від ДНРівців, розраховуються за весь обраний товар. Нічого не крадуть. А коли нас почали обстрілювати, то захистили мене від осколків, помогли добігти до укриття. Я їм дуже вдячна.

Зараз наші бійці вдосконалюють позиції, проводять інженерні роботи. І сповнені гідності як скоріше перемогти у цій війні.

Тарас ГРЕНЬ,

із району проведення АТО.

Фото автора.

Теги: