В Івано-Франківську відбувся другий благодійний аукціон картин для допомоги армії

Автор: Людмила Баран

31 Jul, 2014 23:31

Поділитись публікацією
В Івано-Франківську відбувся другий благодійний аукціон картин для допомоги армії

У виставковому залі Спілки художників 31 липня відбулося продовження аукціону “За Україну! За її волю!”

Стартова ціна мистецького твору – 1000 гривень від знаних авторів, дешевше – від початківців. Було виставлено 70 лотів від малярів, скульпторів та фотохудожників. Більшість робіт надали знані  в Івано-Франківську й за його межами митці.  Частина робіт залишилась з попереднього аукціону, на якому для армії зібрали 49 тисяч гривень.

Зокрема, на аукціоні за 2 тисячі гривень продали картину “Прибій”, створену 1988-ого року. Її автором  є 90-літній художник Іван Лобода, деякі роботи якого зберігаються в Третяковській галереї. Найбільшу суму – 3600 гривень – виручила картина “Зимове надвечір’я”  Ігоря Роп’яника.

Всі покупці отримали сертифікати на твори мистецтва, щоб у подальшому могти виставляти картини в галереях та продавати їх на майбутніх аукціонах.

Зібрані кошти передадуть на благодійний рахунок для війська. За них планують придбати рюкзаки з медичним спорядженням вартістю від 470 до 1800 доларів – це  унікальне американське спорядження, недоступне в Україні. Про це повідомив Микола Якимечко, голова правління обласної організації Національної спілки художників

“Митці віддавали  те, що в них насправді є найкраще. І це зворушує. Коли ми кажемо, що українці не такі вже й хороші, то це неправда. Ми насправді кращі, ніж виглядаємо. І перший і другий аукціон це доводить, – зауважив Микола Якимечко, – І я не знаю, якому покупцю може не сподобатися ця математика, коли за 1500 чи 2000 гривень він отримує роботу, колекційна вартість якої 30, 40 або 50 тисяч. Художники віддають безкоштовно і віддають найкраще. А люди несуть додому мистецькі твори”.

Фото – Юрій Гриньків