В місті відкрили анотаційну дошку відомому композитору та художнику (ФОТО)

Автор: Турій Роман

15 Кві, 2015 13:01

Поділитись публікацією
В місті відкрили анотаційну дошку відомому композитору та художнику (ФОТО)

15 квітня в Івано-Франківську, на фасаді Народного дому на Шевченка,1 відбулося відкриття анотаційної дошки композитору, художнику, засновнику творчих колективів міста Богдану Юрківу.

Читайте також: У Франківську через ріст порушень посилять патрулювання

Заслужений працівник культури України з 1957 року працював художнім керівником Центрального народного дому.  Створив народні самодіяльні колективи “Смерічка”, “Любисток”, “Черемош” – останнім керував до виходу на пенсію у 2008 році. Написав близько 80 пісень, побував у творчих поїздках у багатьох країнах Європи.

“Вже 5 років його серед нас немає. Зате живе його творчість, далі маємо щастя насолоджуватися його піснями, які, вже можна сказати, стали народними – виконують їх на різних святкуваннях, імпрезах. Людина залишила вагомий слід після себе – він був помітним в українській культурі”, – каже начальник управління культури МВК Мирослав Петрик.

Це вже 25 дошка в рамках програми “Івано-Франківськ- місто героїв”, ініціатором якої є директор “Центру розвитку міста” Руслан Марцінків.

“Франківськ – це видатні постаті, які творили, і творять наше місто. Наш обов’язок їх вшанувати, зробити так, аби інформація була доступна для гостей і мешканців міста. Аби вони могли не лише почитати про постатей на дошці, але й на сайті geroi.if.ua, перейшовши туди з QR-коду, який є на дошці”, – вважає Марцінків.

Помер Богдан Юрків 1 серпня 2011 року. До речі вчора йому мало б виповнитися 85 років.