В місті відкрили дошку вояку УПА Фотію Володимирському (ФОТО)

Автор: Турій Роман

14 Oct, 2014 14:02

Поділитись публікацією
В місті відкрили дошку вояку УПА Фотію Володимирському (ФОТО)

Сьогодні, 14 жовтня, у День Покрови, в Івано-Франківську відкрили анотаційну дошку Фотію Володимирському — вояку УПА, в’язню концтаборів, багаторічному голові Братства ОУН-УПА Карпатського краю.

Читайте також: Рідні франківських упівців отримають найвищу військову нагороду УПА

Таблиця розміщена за адресою Лепкого,46 — на будинку, де знаходиться офіс Братства ОУН-УПА Карпатського краю. Її відкривали онучка Фотія Володимирського Ірина Володимирська, секретар Івано-Франківської міськради Микола Вітенко та нинішній голова Братства ОУН-УПА Степан Гах.

Онука Фотія Володимирського, Ірина Володимирська згадує, хоч Фотій Володимирський родом з Волині, він щиро полюбив Івано-Франківськ, а ще більше – Україну. І повсякчас нагадував молоді, якими вони мають бути, справжніми патріотами України. А в побуті був лагідним, і любив співати пісень онукам.

Секретар міської ради Микола Вітенко впевнений – Фотій Володимирський – справді непересічна особистість.

“В 19 років він вже пізнав, що таке війна, отримав поранення. За свою проукраїнську позицію 23 роки працював в радянських шахтах на засланні. Але цю людину так і не зламали. Він до останнього надихав молодь на подвиги своїми промовами фактично на кожному громадському заході”, – каже Вітенко.

Спеціальний код, розміщений на таблиці, допоможе франківцям та туристам з мобільними пристроями оперативно дізнатися про постать Володимирського з тематичного сайту у мережі інтернет.

Відкриття анотаційної дошки відбулося в рамках реалізації програми “Івано-Франківськ — місто героїв”.

Опісля відкриття анотаційної дошки, від будинку на Лепкого,46 вирушила традиційна хода вояків УПА на загальноміське віче.