“В нас забрали наше і підклали чуже” — Олексій Гнатковський про постановку “Розстріляне Відродження: голоси крізь час”

Автор: Жанна Головенко

08 Гру, 2023 19:34

Поділитись публікацією
“В нас забрали наше і підклали чуже” — Олексій Гнатковський про постановку “Розстріляне Відродження: голоси крізь час”

Під час пресконференції в Івано-Франківській обласній філармонії Олексій Гнатковський та команда ІБК “Вертикаль” розповіли про ідею та реалізацію спільного творчого проєкту «Розстріляне Відродження: голоси крізь час».

Даний проєкт в Івано-Франківську ініціюють вже вчетверте. У межах трьох попередніх заходів БК “Вертикаль” видавали збірки есеїв про знакових постатей розстріляного відродження та проводили літературні вечори. Однак цього року додали хореографію та музичний супровід. 

«Розстріляне Відродження: голоси крізь час» — це літературно-музичний перформанс, який розкриває зв’язок минулого та сучасності, пише Галка з місця події. Адже, пояснюють організатори з ІБК “Вертикаль”, сьогодні, як і майже сотню років тому, росіяни вбивають найкращих українців:

“Важливо, щоб люди пам’ятали історію. І дітям в школах і дорослим зі сцени потрібно доносити, що це є наш цвіт нації, який був винищений російським тоталітарним режимом. Росіяни розстрілювали й вбивали українців тоді просто за те, що вони українці. Й за те, що вони творять рідною мовою. Говорити про це зараз — як ніколи актуально, тому що все це повторюється знову”, — каже представниця БК “Вертикаль”. 

Прем’єра вистави відбудеться 13 грудня о 18:00 на сцені Івано-Франківської обласної філармонії. Це не тільки просвітницький, але й благодійний захід. Кошти з продажу квитків спрямують у благодійний фонд, а також гості матимуть можливість донатити просто на події. Тут становлять спеціальний плакат з QR-кодом і скриньки. Всі зібрані гроші спрямують військовим В/Ч А1788 8-го окремого полку спеціального призначення ССО, котрі воюють на Авдіївському і Бахмутському напрямках. 

Постановник перформансу «Розстріляне Відродження: голоси крізь час», Заслужений артист України Олексій Гнатковський розповів про задум і розкрив деякі концептуальні деталі майбутньої прем’єри: 

“Я буду наратором, тобто зачитуватиму есеї Олега Вергеліса про Миколу Хвильового, Миколу Зерова, Павла Филиповича, Михайля Семенка, Михайла Драй-Хмари та Майка Йогансена. Дітки зі студії “Панянка” виступатимуть як актори з віршами цих поетів. Ансамбль Quattro Corde буде грати музику українських композиторів. А юні танцюристи зі школи «MAASAI» виконуватимуть сучасну українську хореографію — це такий алегоричний образ душі”, — зазначає Олексій Гнатковський.

Олексій Гнатковський впевнений, що цей проєкт є дуже важливим, особливо в контексті того, що багатолітня визвольна війна проти російських загарбників досягла свого апогею: 

“Це має бути тотальне звільнення. І територій, і свідомості. Треба бити в набат про те, що в нас є власний пласт культури. Я й сам колись був прихильником Достоєвського, навіть після 2014 року я не розумів, чому його намагаюся заборонити. А тепер я розумію. Бо в нас забрали наше і підклали чуже. І от, власне, для мене зараз це така ідея — повернути наше. Показати людям, що в нас є своя культура і вона не просто є, а що вона має свою історію та давні витоки”.  — підсумовує Гнатковський. 

Після Івано-Франківська постановку планують вести до Львова, Києва та інших міст України.

 



 

Читайте також: 7 міст і 2 мільйони гривень: Олексій Гнатковський та Ірма Вітовська у Канаді виставами збирали на ЗСУ (ФОТО)