Принаймні про це свідчить результат всеукраїнського дослідження ефективності зарахування абітурієнтів на місця державного замовлення під час трьох етапів надання рекомендацій приймальними комісіями.
Його провели експерти Громадянської мережі “ОПОРА”. Для більшої репрезентативності результатів, об’єктом моніторингу стали 118 ВНЗ ІІІ-ІV рівнів акредитації та 47 напрямів підготовки. Для порівняння, минулого року дослідження проводилося у 29 вузах по 18 напрямах підготовки.
Організація надіслала 118 вищим навчальним закладам відповідні запити з проханням надати списки осіб, рекомендованих до зарахування на кожному з трьох етапів, а також накази про зарахування на місця державного замовлення з необхідними додатками.
Така інформація, наголошують в ОПОРІ, вважається публічною, і право на доступ до неї захищений законом. Та Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу виявився одним з шести ВУЗів країни, який проігнорував зверення громадських активістів взагалі.
“На жаль, адміністрації не всіх вузів пройшли тест на публічність, навіть у цьому, здавалося б однозначному та мало провокаційному випадку. Не тішить такий стан речей особливо в контексті розширення автономії вищих навчальних закладів, яке гарантує новий ЗУ «Про вищу освіту». Публічність та відповідальність вузів мають стати невід’ємними принципам їхнього функціонування та діяльності, які лиш підтверджуватимуть готовність до тих повноважень, що передбачає автономія.”, – зазначила керівник освітніх програм Громадянської мережі ОПОРА Ольга Стрилюк.