В новому госпіталі ветеранів війни вже пролікували 171 учасника АТО
15 Гру, 2016 14:00
В обласному госпіталі ветеранів війни у Коломиї надали медичні послуги 256 учасникам бойових дій, Майдану та їхнім родичам. Близько половини – учасники антитерористичної операції.
На спільному засіданні комісій обласної ради з питань захисту прав учасників АТО та з питань охорони здоров’я 15 грудня розглянули питання про роботу комунального закладу “Івано-Франківський обласний госпіталь ветеранів війни” у 2017 році.
Нагадаємо, цього року госпіталь ветеранів війни створили на базі лікарні “Львівської залізниці” у Коломиї.
Володимир Федоришин, головний лікар закладу, розповів, що госпіталь з липня працює на 75 ліжок, має поліклінічне, терапевтичне, хірургічне відділення, штатний розпис закладу включає 135 посад.
Проліковано 256 осіб на понад 322 тисячі гривень. З них – 171 учасник АТО, 37 членів Спілки учасників війнив Афганістані, 10 майданівців, члени родин з цих категорій – 7, 30 ветеранів Другої світової та одна людина зі статусом дитини війни. Більшість учасників АТО,які лікуються у госпіталі, – з Коломийського, Рожнятівського, Снятівського району. Наступного року збираються вжити заходів, щоб розширити географію пацієнтів.
Також у госпіталі надають стоматологічні послуги. 71 особам виготовлені зубні протези на 98 250 гривень. Ще два десятки людей – у черзі на зубне протезування.
«Є проблема, що багато охочих, а лікар, який працює на півставки, сам не в силах все зробити», – зазначив Федоришин.
Нещодавно отримали у подарунок УЗД-апарат, отримали гуманітарної допомоги понад 740 тисяч гривень, за які закупили медичне обладнання. Близько шістдесяти ліжок замінили з допомогою волонтерів. Понад мільйон гривень надійшло – від страхових компаній. Загалом на фінансування госпіталю залучено 30% позабюджетних коштів
За словами Федоришина, у планах госпіталю на наступний рік – відремонтувати напівпідвальні приміщення для водолікування, тут має бути сауна, фітобар, ванни тощо. Також збираються провести ремонти у палатах та на подвір’ї госпіталю, побудова дерев’яної каплиці на території закладу, придбати нове обладнання.
Директор департаменту охорони здоров’я Мирон Матейко додав, що в області на обліку понад 4 тисячі учасників бойових дій. На наступний рік треба створити всі умови не лише для лікувального процесу, а й для реабілітації. Також, за його словами, учасників АТО треба більше спрямовувати у їхній профільний заклад, зараз вони лікуються по всіх інших.