В об’єднаних територіальних громадах Прикарпаття живуть уже більше 200 тисяч людей

Автор: Дубінець Вікторія

01 Лис, 2017 11:33

В об’єднаних територіальних громадах Прикарпаття живуть уже більше 200 тисяч людей

В Івано-Франківській області утворені вже 23 об’єднані територіальні громади, 11 з них утворили цьогоріч.

Читайте також: Ексголова Івано-Франківської ОДА створив свою партію

Про це говорили 1 листопада в Івано-Франківську на прес-конференціі, на якій підвели підсумки впровадження децентралізаційної реформи на Прикарпатті: новоутворені ОТГ і нові можливості.

Заступник голови ОДА Богдан Кобилянський розповів, що на сьогодні в області утворені 23 об’єднані територіальні громади, які об’єднали 107 місцевих рад із 516 територіальних громад, що становить 20.7%. В ОТГ проживають 213,7 тисяч жителів.

Цьогоріч створили 11 громад. Цих вихідних пройшли вибори у 8 нових громадах, а у грудні мають у ще 3: Делятинській, Войнилівській, Спаській.

“Активність виборців на цих вихідних була дуже велика. 48.8% населення проголосували. Найбільша активність спостерігалася у Ямницькій і Заболотівській ОТГ, а найменша – у Яблуницькій”, – сказав Кобилянський.

Однак на двох округах будуть перевибори: Яблуницькій і Ямницькій, де кандидати набрали однакову кількість голосів.

Виконавчий директор регіонального відділення Асоціації міст України Юрій Стефанюк відзначив, якщо аналізувати динаміку створення громад, то люди спочатку обережно ставилися до нового формату місцевого самоврядування, і у 2015 році утворилися лише 4 громади.

Важливо для нових громад, що у нових громадах збільшаться власні надходження у середньому у 2,5-3 рази за рахунок податку на доходи фізичних осіб – це складатимевід 2 до 25 мільйонів гривень. Загальна сума ПДФО, яку отримають ОТГ, становитиме 60 мільйонів гривень.

“Це тільки половина справи – надати сожливімть розпоряджатися внутрішньобюджетними коштами. Зараз важливо збільшити їхні можливості на законодавчому рівні”, – сказав Стефанчук.

Йдеться про необхідність схвалення законів “Про службу в органах місцевого самоврядування” й “Про передачу в управління об’єднаних територіальних громад землі поза межами населених пунктів”.

“Загалом довіра до влади – одна із головних причин необхідності об’єднання. Ми спостерігаємо, що відсоток довіри до ОТГ зростає”, – сказав Стефанчук.

Очільник Центру розвитку місцевого самоврядування Руслан Панасюк додав, що 9 листопада буде “великий децентралізаційний день”, адже мають ухвалити ряд законів, зокрема, передбачається, що міста обласного значення й обласні центри автоматично ставатимуть центром ОТГ. Однак це не означає, що переобиратиметься “ядро”: голова, секретар і депутати. Відбудуться лише довибори депутатів від сіл, які приєднаються, передає Галка.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...