В обласній дитячій лікарні відкрили сучасне реабілітаційне відділення (ФОТО)
19 Жов, 2023 14:05
19 жовтня в Івано-Франківській обласній дитячій клінічній лікарні відкрили новостворене реабілітаційне відділення.
Реабілітаційне відділення зможе одночасно приймати 40 пацієнтів. Серед них є 20 реабілітаційних місць і чотири паліативних, пише Галка з місця події.
Реабілітаційні ліжка призначені для лікування дітей з інвалідністю, дітей з ураженням нервової системи, дітей з ушкодженням опорно-рухового апарата, а також для відновлення дітей при соматичних захворюваннях.
Паліативні ліжка розраховані на невиліковних дітей:
“Їм треба зменшувати біль і хоч якось полегшувати їхнє самопочуття. Ми намагатимемося покращити їхні дні або принаймні, послабити їхнє страждання”, — каже очільник реабілітаційного відділення Ярослав Криштафович.
Тут встановили сучасну апаратуру, тож тепер є можливість на місці робити електронейроміографію, електроенцефалографію (цілодобову, з відеонаглядом), проводити дослідження зорових і слухових потенціалів.
“Думаю, це один з найкращих діагностичних рівнів у західному регіоні. Ми дуже вдячні усім, хто долучився до створення цього відділення”, — додає дитячий невролог Ярослав Криштафович.
Окрім належних умов перебування маленьких пацієнтів і їхніх батьків, у медзакладі є окреме приміщення, де працюють фізіотерапевти, ерготерапевти, психологи та логопеди:
“Наша реабілітація має комплексний характер. Крім того, дуже вигідно, що ми не окрема структура, а ми є в структурі багатопрофільної лікарні, тому коли мова йде про соматичного хворого, то ми маємо змогу залучити найкращих фахівців з всієї області”, — каже Криштафович.
За його словами, в Івано-Франківській обласній дитячій клінічній лікарні щорічно проходять реабілітацію понад 1000 дітей. Завжди є черга, тому вони усвідомлюють, що необхідно розширюватися:
“Чи вистачить цих ліжок? Напевно, що ні. Але ми розвиваємося, у клініці є плани щодо розвитку реабілітаційної допомоги. Це відкриття не є крапкою, це — кома. Згодом ліжок буде більше і буде віддалена реабілітація”, — зазначив завідувач реабілітаційного відділення.
Він також зауважив, що в обласній дитячій клінічній лікарні безплатні послуги надають не тільки місцевим дітям, але й дітям-переселенцям.
Наразі медики та обласна влада працюють над проєктом “Діти війни”, який передбачає створення на Франківщині спеціалізованого санаторію, де лікуватимуться і оздоровлюватимуться діти, які постраждали від російської агресії:
“Звісно, це великі кошти, але якщо закумулювати зусилля обласної влади, державного бюджету і міжнародних донорів, то є можливість, крок за кроком, робити такі речі”, — каже голова Івано-Франківської ОВА Світлана Онищук.