Відмовили кінцівки та стало важче дихати: франківські лікарі врятували чоловіка з рідкісною хворобою (ФОТО)

Автор: Андрій Макітра

21 Гру, 2023 12:09

Поділитись публікацією
Відмовили кінцівки та стало важче дихати: франківські лікарі врятували чоловіка з рідкісною хворобою (ФОТО)

В Івано-Франківській обласній клінічній лікарні проходить реабілітацію та лікується коломиянин з рідкісною автоімунною хворобою. Юрію Ломничуку встановили діагноз – синдром Гієна-Барре. Чоловік потрапив у реанімацію, практично не рухався та навіть не міг користуватися мобільним телефоном.

Про це пише Галка з посиланням на сторінку КНП ОКЛ Івано-Франківської обласної ради.

Юрій розповів про перші прояви симптомів та навіть не підозрював, що з ним.

“Нічого мене не боліло, тільки почалися порушення координації, почав спотикатися об бордюри і не розумів чому, – розповідає чоловік. – День за днем все більше відчував оніміння долонь і ступень. Щодня відсотків на 20 мій рефлекторний стан порушувався і дійшло до реанімації. Врешті практично не рухався та навіть не міг користуватися мобільним телефоном”, – розповів Юрій.

Про синдром Гієна-Барре пан Юрій почув вперше у житті вже після реанімації.

“Як мені пояснили, цей синдром проявляється внаслідок ослаблення імунної системи. Він “переконує” імунітет виготовляти антитіла проти власної нервової системи, цим самим знищуючи весь опорно-руховий механізм. Можу тільки подякувати прекрасним фахівцям, які дуже швидко визначили діагноз й призначили ефективне лікування”, – каже чоловік.

За словами лікарів хвороба прогресує протягом двох тижнів, а при правильному лікуванні повинна потрохи “відпускати”. У випадку цього пацієнта так і сталося.

Юрій Ломничук каже, що йому п’ять разів робили плазмаферез (очищення крові), ставили численні крапельниці та уколи. І хвороба стала відступати. Спочатку чоловік почав піднімати руки вище і вище. Потім прийшли реабілітологи, почали робити масажі, і помалу він почав рухати ногами. Відтак за допомогою ходунців почав підніматися на повний зріст та ходити 50-метровим коридором: 3-4 заходи, метрів по 100, щодня.

“Ноги останніми ця хвороба відпускає. Вони ще мене не слухають настільки, щоб я міг самостійно робити кроки, але лікарі кажуть, що йде до кращого. Якщо буду слухати реабілітолога і займатися інтенсивно, то відновлюся швидко. Сам вже це бачу, бо кожного дня є зрушення”, розповів чоловік.

Пан Юрій припускає, що збій в роботі його імунної системи стався через те, що коронавірус і грип він переносив на ногах.

“Це, напевно, зі мною злий жарт зіграло. Імунна система дуже ослабла, і це спровокувало цей синдром і таке загострення. Занадто виснажений організм. Не можна нехтувати здоров’ям і переносити грип та інші захворювання на ногах. То я вже переконався на власному досвіді”, – припустив коломиянин.

Довідково: Синдром Гієна-Барре – це гостра автоімунна запальна полірадикулонейропатія, серед проявів якої в’ялі парези і паралічі, порушення чутливості та вегетативні розлади.

Завідувачка неврологічного відділення, лікарка Анна Сорохман говорить, що синдром Гієна-Барре – це гостре і небезпечне захворювання. Допоки воно прогресує, до того часу є небезпека навіть зупинки дихання і серцебиття.

“Кожного дня кілька разів міряємо пацієнтові тиск. Може бути задишка, слабкість. Тому контроль усіх вітальних функцій дуже важливий. Критичний період тут – з моменту госпіталізації і поки не наступить фаза плато, тобто стабілізується стан хворого. Вже навіть, коли пацієнт був у стаціонарі й отримує лікування, захворювання все одно прогресує. І навіть йде периферичний парез лицевого нерва”, – розповіла Анна Сорохман.

*Фото – КНП ОКЛ Івано-Франківської обласної ради

Читайте також: Напади припинилися: у Франківську вперше провели операцію на головному мозку при важкій епілепсії