В обласній лікарні нічних санітарок переводять у штат прибиральниць
28 Бер, 2017 13:00
Адміністрація обласної клінічної лікарні вирішила оптимізувати роботу закладу. Переглянули доцільність перебування молодших медичних працівників-санітарок на роботі вночі.
Читайте також: Як франківські інтерни працюють на передовій боротьби з COVID-19 (ФОТО)
З 1 квітня обласна лікарня переводить санітарок в штат прибиральниць і з цього дня вже не буде найменувань «молодша сестра перев’язувальна», «молодша сестра процедурна» чи «молодша сестра палатна», повідомляє Департамент Охорони Здоров’я.
Повністю змінюється їхній графік роботи – з нічних чергувань тільки на денні.
«Ми добре розуміємо, що вночі ніхто з працівників не миє приміщення, не проводить генеральне прибирання та не годує хворих. То чи правильним буде платити зарплату працівникові за те, що він вночі спить на роботі?» – вважає заступниця головного лікаря ОКЛ з медсестринства Наталія Ружило.
Чергування молодших сестер – прибиральниць проходитиме через день і триватиме з 8.00 години ранку до 8.00 вечора.
Проте в важких відділеннях, там де відбувається поступлення ургентних хворих, а також в операційних, пости санітарок в нічний час поки що збережені.
Через те, що в країні нема системи навчання щодо прибирання лікувально-профілактичних закладів, керівництво планує створити на базі двох відділень ОКЛ – опікового та судинної неврології тренінгові центри, які спеціалізуватимуться на підготовці прибиральниць.
«Прибирати також треба вміти і знати з чого його починати в медичному закладі, – додала Ружило. – Адже, лікарня – це об’єкт підвищеної інфекційної небезпеки і кожен рух прибиральниці повинен бути підкріплений наказом, алгоритмом чи інструкцією, який стосується епідеміологічного режиму».
Заступниця головного лікаря переконана, що такі зміни принесуть тільки покращення роботи закладу і комфортнішого перебування хворого в лікарні.
Причина нововведень – нестача бюджетних коштів на зарплату, а також те, що наявність великої кількості некваліфікованих медичних працівників у лікарнях вже не актуальна.
“У реформах ми рівняємось до європейських та американських стандартів, тому вважаємо, що догляд за хворим має здійснювати кваліфікований працівник, тобто дипломована медична сестра”, – сказала Наталія Ружило.