В обласному центрі стартувала всеукраїнська олімпіада з терапії
22 Кві, 2016 17:45
21 квітня на базі кафедри внутрішньої медицини №2 та медсестринства ІФНМУ розпочався II етап Всеукраїнської студентської олімпіади з терапії (внутрішні хвороби). До вишу прибули студенти і науковці з усіх куточків України.
Участь в олімпіаді беруть 38 студентів-медиків 5-го та 6-го курсів, з яких шестеро навчаються в ІФНМУ: Микита Белінський, Мар’яна Гатайло, Кароль Дьорді, Ірина Лутчин, Олексій Скакун, Василь Хорощак, інформують на сайті медуніверситету.
Оцінюють студентів члени журі – 11 авторитетних науковців з різних українських медичних вишів, зокрема і семеро з ІФНМУ: завідувач кафедри внутрішньої медицини №2 та медсестринства Ігор Вакалюк, який також є головою журі, декан медичного факультету Роман Яцишин, професор кафедри внутрішньої медицини №2 та медсестринства Нестор Середюк, завідувач кафедри фтизіатрії та пульмонології з курсом професійних хвороб Микола Островський, доцент кафедри внутрішньої медицини №2 та медсестринства Наталія Глушко, завідувач кафедри пропедевтики внутрішньої медицини Василь Нейко, завідувач кафедри загальної практики (сімейної медицини), фізичної реабілітації та спортивної медицини Василь Міщук.
“Проведення такої олімпіади на базі ІФНМУ є важливим визнанням для нашого вишу”, – зауважив ректор Микола Рожко під час урочистого відкриття заходу.
Олімпіада складається з кількох етапів і триватиме два дні. Під час першого етапу студенти мали пройти тестовий контроль знань за змістовними модулями (кардіологія, нефрологія, ревматологія, алергологія, гастроентерологія, гематологія). Другий етап олімпіади включав роботу в умовах, що наближені до професійної діяльності – біля ліжка терапевтичного хворого. Цей тур олімпіади відбувався на базі різних відділень обласної клінічної лікарні.
22 квітня на базі навчально-виробничо-рекреаційної бази ІФНМУ «Арніка» пройде заключний третій етап, під час якого члени журі оцінюватимуть клінічне мислення учасників за моделлю вирішення ситуаційних задач, тактику ведення та надання невідкладної допомоги терапевтичному хворому. Щоправда, у третій етап потраплять лише 15 студентів із найкращими результатами за підсумками попередніх двох етапів.
Як зазначали чимало студентів-учасників, найскладнішим випробуванням для них є практична робота в гематологічному відділенні. Кажуть, там важко виставити правильний діагноз.
До перевірки знань студентів члени журі підходять доволі прискіпливо, у кожного свої основні критерії оцінювання. «Як на мене, дуже важливу роль відіграє практична частина олімпіади. Адже далеко не кожному вдається цілковито застосувати набуті теоретичні знання на практиці, – каже завідувач кафедри внутрішньої медицини №2 і клінічної імунології та алергології Харківського національного медичного університету Павло Кравчун. – Окрім цього, терапевт повинен уміти швидко і правильно реагувати в будь-якій ситуації».
Завідувач кафедри госпітальної терапії Ужгородського національного університету Микола Рішко теж чи не найважливішим вважає другий етап – біля ліжка хворого. «Часом під час теоретичного тестового контролю студент може просто випадково обрати правильну відповідь, але це не означає, що він буде хорошим лікарем, – каже науковець. – А ось під час практичного туру одразу видні знання та вміння студента».
Вадим Жебель, завідувач кафедри внутрішньої медицини медичного факультету №2 Вінницького національного медичного університету ім. М.І.Пирогова, наголошує, що ключовим напрямком терапії є кардіологія. «Саме через кардіологічні причини наразі в Україні маємо не тільки високу захворюваність серед населення, але й смертність», – пояснює медик.