В області дорослі та підлітки стали менше хворіти на кір, багато хворих – серед дошкільнят

Автор: Костинюк Олександр

23 Чер, 2019 08:42

В області дорослі та підлітки стали менше хворіти на кір, багато хворих – серед дошкільнят

У департаменті охорони здоров’я ОДА провели нараду з представниками МОЗ та Центру громадського здоров’я щодо проведення додаткових заходів імунізації від кору. Фахівці кажуть, що зменшується кількість хворих на кір серед дорослих і дітей, віком 15-18 років, проте вакцинації потребують діти дошкільного та шкільного віку.

Читайте також: Франківщина лідирує за кількістю випадків захворювання на кір

Міністерство охорони здоров’я України наголошує на важливості проведення додаткової посиленої імунізації, а саме – серед дітей дошкільного та шкільного віку, студентів середніх та вищих навчальних закладів без обмежень по віку, а також серед дорослих із груп професійного ризику.

Присутні ділилися проблемними питаннями, які виникають в кожному регіоні щодо проведення додаткових заходів, обговорили співпрацю з відділами освіти та запланували подальші кроки для подолання захворюваності на кір, інформують на сайті Івано-Франківської ОДА.

Експертка з епідеміології Євгенія Чурпіта повідомила, що найближчим часом в області буде проведено спецкомісію, вже підготовлений наказ, розроблений план та визначені координатори з охорони здоров’я, які будуть займатися питаннями верифікації та вакцинації тих дітей, які підлягатимуть щепленню.

Епідеміологиня зазначила, що наразі заплановано на вакцинацію шість тисяч працівників освіти, з них дві тисячі – вже провакциновано. Серед медичних працівників три тисячі осіб підлягають імунізації, з них також дві тисячі вже щеплені.

Фахівці додали, що на Прикарпатті спостерігається зниження захворюваності на кір серед дорослого населення та дітей віком 15-18 років, тому основна цільова група щодо вакцинації діти дошкільного та шкільного віку.

Найбільшу кількість випадків кору у 2019 році зареєстрували в Івано-Франківську – 415, Долинському районі – 211, Богородчанському – 167, місто Яремче – 154, Тисменицькому – 176, Рожнятівському – 160 та Надвірянянському районі – 105 захворілих.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...